Jaké jsou nejžádanější vozy na operativní leasing? Statistiky jistě překvapí!

Hyundai i30 je nyní nejvíce žádaným vozem roku díky jeho akční ceně. Druhé místo obsadila Škoda Fabia, třetím se stal Volkswagen Golf a čtvrtým Volkswagen Passat. Jak je vidět, nejde o žádné manažerské, ani luxusní vozy. Ale o auta, která si pořizuje běžný zájemce o přepravu z bodu A do bodu B.

Proč je Hyundai i30 a Škoda Fabia tak žádaný typ vozu?

Výsledek udává, že statisticky je Hyundai i30 nejvíce žádaným vozem a to z důvodu jeho akční ceny trvající hned několik měsíců. Nejvíce žádané vozidlo je tedy to, které je danou dobu v akci. A jelikož korejská automobilka je dlouhodobě zajímavá pro své dostupné ceny, je jasné, že se zájem promítá i v souvislosti s pronájmem vozů.

Vyplatí se pořídit vůz na operativní leasing?

V minulosti býval operativní leasing spíše pro bohaté společnosti, dnes je však již dostupný i běžným řidičům. Je ale vůbec výhodný? V ideální situaci by se součet splátek tohoto leasingu měl rovnat poklesu hodnoty auta za danou dobu – jeho pojištění, servisním poplatkům a dalším nákladům. Realita je však jiná. Je zcela na vás, jaký přístup k vlastnictví vozu máte. S tímto leasingem máte celé tři roky jistotu, že, budete platit každý měsíc onu sjednanou sumu a nemusíte platit obrovskou částku naráz.

NMS Market Research zmiňuje skutečnost, že operativní leasing je v dnešní době nejvíce používanou možností pro pořízení vozu. Operativní leasing tak tvoří více než půlku vozů ve všech vozových parcích. Oproti tomu hotovostí nakupuje přibližně 23 procent firem.

V jakých cenách jsou vozy poptávány?

Nejvíce vozidla poptávají firmy za 10 – 15 tisíc korun – přibližně 40 procent. Do 6 tisíc korun pak vozy pořizují fyzické osoby a OSVČ. Nejvíce zákazníků dává přednost vozům, která jsou naskladněna, protože nechtějí déle čekat. Nejvíce chtěné vozy jsou požadovány s nájezdem do 20 tisíc kilometrů za rok. Doba pronájmu vozidla volí nejvíce kupujících na tři roky. Podle průzkumů NMS Market Research bylo za loňský rok financováno členskými firmami České leasingové a finanční asociace přibližně 120 tisíc osobních vozidel. Jedná se tedy o 44,3 nových a prvně registrovaných automobilů v České republice. Z tohoto počtu bylo 37 062 automobilů pro domácnosti a 83 378 pro firmy.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Infiniti v Česku neprodává už čtvrtým rokem a nyní opouští celou západní Evropu