Japonský magazín přinesl první snímek s novou Mazdou3

Japonská značka Mazda se konečně po pěti letech dostala z červených čísel. Největší zásluhu na tom mají použité technologie SkyActiv a z části také oslnivý design KODO. První vlaštovkou se stal crossover CX-5, následovala vlajková loď Mazda 6 ve variantě sedan i kombi. Nyní mnoho příznivců čeká, jak bude vypadat nová generace Mazdy 3.

To by nám možná mohl napovědět uniklý snímek, který pár dní koluje po internetu díky jednomu japonskému magazínu. Jak se dalo očekávat i příští generace kompaktního hatchbacku bude sdílet techniku SkyActiv a samozřejmě vzhledem se bude podobat sourozencům 6 a CX-5. Na přiloženém snímku si můžeme povšimnout například prominentní masky nebo svalnatějších blatníků. Naopak záď není už tak výstřední jako příď, oslňuje víceméně jenom duálním výfukovým systémem.

Mohlo by vás zajímat:  Koncepční Infiniti Q30 na první oficiální fotografii

Pravděpodobně nová Mazda 3 bude postavena na upravené platformě CX-5, což bude mít za následek menší hmotnost a nižší spotřebu paliva. Motorová škála zatím není potvrzena, ale na americkém trhu by se mohl v motorovém prostoru nové „trojky“ objevit benzínový 2.0litrový čtyřválec o výkonu 155 koní. Kolují spekulace také o tom, že by mohl být v nabídce i 2.5litrový motor určený pro Mazdu 3 MPS, ale není to oficiální.

Nicméně netušíme, zdali na uniklém snímku se opravdu nachází nová generace Mazdy 3, může to být také velmi povedená ilustrace. Nejspíše si budeme muset počkat na konec letošního roku, to by se mohla nová Mazda 3 představit na nějakém autosalonu.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda vydala první teaser nové Octavie [Aktualizace]

Zdroj: autotribute