Je to Lamborghini Murciélago nebo Toyota MR2?

Když slyším slovní spojení „replika supersportovního vozu“, otevírá se mi kudla v kapse a představuji si podobnou ohavnost, jako toto „Ferrari“, o kterém jsme Vás informovali na začátku srpna.

Dnešní den je ovšem trochu jiný. Před sebou mám totiž obrázky repliky slavného Lamborghini Murcuélago pocházející nikoliv z Číny, ale z Bulharska, kde jistý automobilový nadšenec chtěl tohoto italského krasavce vlastnit, nebylo mu však dopřáno vlastnit dostatečný finanční obnos. A i když jsem si vždycky myslel, že zlaté ručičky máme jenom my, musím uznat, že tato replika postavená na základě dvacet let staré Toyoty MR2 nevypadá vůbec špatně. O pohon se bohužel nestará žádný vyšlechtěný dvanáctiválec, nýbrž obyčejný dvoulitrový čtyřválec o výkonu 121 kW (165 koní) pohánění zadní kola pomocí manuální pětistupňové převodovky. Změn se dočkal také interiér, kde se zabydlela dvě sportovní kožená sedadla. Boční okna navíc prý byla vyrobena na zakázku.

Mohlo by vás zajímat:  Vjet na dálnici v protisměru není to nejhorší. Mnohem větší problémy nastanou potom

Pokud se Vám toto žluté Lamborghini postavené na základě Toyoty MR2 zalíbilo, není nic jednoduššího, než si ho pořídit.  Majitel svůj klenot prodává na serveru eBay a v současné době se nejvyšší nabídka pochybuje okolo 20 tisíc dolarů. Jestli Vás nebaví přihazování, můžete si ho pořídit okamžitě za 31.500 dolarů, což je v přepočtu zhruba 620 tisíc korun.