Je tu jaro – postarejte se o svého čtyřkolového mazlíka

Patříte mezi ty, kteří raději zajedou na myčku, než aby si umyli auto doma? Může se vám to vymstít. Prachové částečky mohou poškrábat lak. Je ale pravda, že jestli máte dvacet let staré auto, bude vám to pravděpodobně jedno. Ale soli, která je nanesená všude možně, byste se zbavit měli. Jak umýt auto bezkontaktně? Podívejte se.

Zázrak jménem wapka

Bezkontaktní mytí je nejlepším řešením. Mnoho z nás k mytí používá přinejmenším smeták a to na celé auto, nicméně především mýt s tím kola, kde nejvíce špíny z brzd a potom zbytek auta, není dobrý nápad. Při mytí auta nepoužívejte:

  • Smetáčky
  • Použité hadry

Použitím těchto věci si malými a dost ostrými zbytky poškodíte lak, který je vidět hlavně na sluníčku. Pořiďte si tlakovou myčku a máte to bez starostí. Auta se ani nedotknete a pomocí účinných čisticích prostředků zbavíte vašeho miláčka všech nečistot. Nezapomeňte také na podvozek, hlavně po zimě, kdy je potřeba spláchnout sůl.

Když chcete dopřát zvláštní péči

Určitě jste zaznamenali, že v myčkách na benzínových je program s voskem. Toto ošetření je ale lepší provádět také doma. Vosk z myček není dlouhodobý, proto si s tím pohrajte a vyleštěte auto pomocí utěrky z mikrovlákna a leštěnky. Možná vám to zabere více času, ale vaše auto vám jistě poděkuje. Nezapomeňte si také připravit letní gumy, které budeme již brzy měnit. Také se těšíte na jaro a léto, až auto nebude místo černé, šedivé od soli?

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora