Je výroba Genesis Essentia reálná? Možná ano

Na autosalonu v New Yorku byla v loňském roce představena novinka – kupé Genesis Essentia. Jedná se o opravdu nádherný vůz, jehož výroba ale byla s otazníky. Tehdy bylo pouze naznačeno, že se toto kupé chystá do výroby. A letos jsme se dočkali dalších dvou náznaků, které svědčí o tom, že kupé Genesis Essentia má skutečně reálnou šanci na výrobu.

Náznaky, že vůz půjde do výroby

První náznak, že vůz půjde do výroby, byl řečen již v roce 2018. A tak se čekalo, kdy automobilka přijde s dalšími informacemi ohledně výroby tohoto úžasného vozu. Ale na žádném světovém autosalonu, které toho roku následovaly, se nic nedělo. Automobilka zarytě mlčela a nikdo se neprořeknul. Až po newyorském autosalonu padly další věty, které svědčily o tom, že se skutečně dočkáme výroby.

Co bylo o voze řečeno?

Celkem byly řečeny tři věty, které nás utvrzují v tom, že automobilka skutečně zvažuje výrobu Genesis Essentia:

  • V roce 2018 se šéfdesignér společnosti Peter Schreyer nechal slyšet, že křídlové dveře konceptu se do výroby nedostanou. On však pro to udělá cokoli.
  • V roce 2019 na newyorském autosalonu řekl šéf značky Genesis, Manfréd Fitzgerald, že první auto na nové elektrické platformě bude v roce 2021. Nicméně neupřesnil, o které auto půjde.
  • Třetí a poslední náznak vyšel taktéž z úst Manfréda Fitzgeralda. Tentokrát se nechal slyšet, že o vozu Genesis neustále přemýšlejí. Nestojí ale o to, aby vůz způsobil veliký ruch a za rok již o něm nebylo vědět.
Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Nový Golf získal již dva tucty ocenění