Jeden drobný detail zbaví auto vlhkosti. Mnozí ho ale nechtějí z malicherného důvodu

Vlhkost v autě se v těchto dnech stává velkým problémem. Kromě toho, že v interiéru může být cítit zatuchlý zápach a mohou se zde objevovat také plísně, je problém ještě jeden. Týká se zamlžování oken. To po ránu není nic příjemného a mnohdy je třeba čekat opravdu dlouhou dobu, než bude výhled z vozu v pořádku. Přitom odstranit vlhkost není zase až tak složité, jen stačí vědět, jak na to.

Vlhkost do vozu přinášíme sami

Kde se vlastně vlhkost ve voze bere? Obvykle se sama jenom tak nevytvoří a hlavní podíl na ní máme my. Jak řidič, tak i pasažéři ji do vozu jednoduše přinášejí. Právě v tomto počasí je to nejmarkantnější. Vzdušná vlhkost se do auta dostane s každým otevřením dveří, ale to stále není ten hlavní problém.

Nejvíce vlhkosti si často přinášíme na své obuvi. V deštivém počasí jsou naše boty a hlavně jejich podrážky mokré a tuto vodu přenášíme do interiéru auta. V zimě je to podobné. Na botách se drží sníh, ten přeneseme do vozu a zde následně taje. A vlhkost se začíná poměrně výrazně hromadit.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže jedna drobnost

Kde končí voda, kterou do vozu přineseme na své obuvi? Samozřejmě na podlaze daného vozu. Mnozí vůbec nepoužívají koberečky, a ti co ano, tak mají často klasické látkové. A ty jsou problém. Sice dobře vypadají, ale vlhkost se do nich vsákne a drží se v nich delší dobu. A tím se hromadí i v samotném interiéru vozu klidně po dlouhé měsíce, dokud se koberečky nedají vyschnout.

Přitom stačí jedna drobnost. Výměna látkových koberečků za ty gumové. Ty zajistí, že voda nikam nezateče a bude stále jenom na nich. Po jízdě stačí vodu z nich vylít na zem vedle auta a přebytečná voda bude z auta pryč. Ne každý ale gumové koberečky koupí. Pro mnohé je to nemyslitelné z důvodu, že celkově kazí vzhled interiéru vozu. To sice může být pravda, ale z hlediska praktičnosti, hlavně nyní na podzim a v zimě, jsou nejlepší volbou.

Zdroj: https://rustyautos.com/car-floor-wet-under-mat/

O Karel Michalec

Kontakt na autora: kare[email protected]

Zobrazit více příspěvků autora