Jeden Nissan IDx má téměř jistou sériovou výrobu

O těchto konceptech IDx  jsme již slyšeli před nějakou dobou, ale představa produkční verze byla jen v hlavě v podobě nereálného přání. Jenže ona je i na papíře.  Generální ředitel Nissanu, Andy Palmer, totiž potvrdil plán automobilky – nabídnout v budoucnu jeden zmíněný koncept pro zákazníky.

Zatím není rozhodnuto, jestli se dočkáme verze Nismo či Freeflow. Můžeme jen potvrdit, že jedna z nich to určitě bude. Pravděpodobně se bude jednat o model zařazený pod Nissan 370Z, tomu budou odpovídat rozměry, výkon i cena. Rozměry by měly být pro oba koncepty podobné. Na délku budou mít 4,1 metru, na výšku 1,3 metru a na šířku bude mít Freeflow 1,7 metru, ale Nismo bude o 0,1 metru širší.

Při představení obou konceptů Nissan naznačil, že by se pod kapotou sériového modelu Freeflow mohly objevit motory o obsahu 1,2 a 1,5 litru v kombinaci s převodovkou CVT. U verze Nismo pak motor 1,6 litru. Doplňovat ho bude šestirychlostní převodovka CVT se systémem synchronizace otáček. V obou případech bude výkon přenášen na zadní nápravu ve stylu klasické legendy Nissan Skyline. Jeho tvary se také u Nissanu inspirovali, především modelem z roku 1972

Mohlo by vás zajímat:  Nissan uvádí speciální Note N-Tec

Zdroj: worldcarfans.com