Jeep chystá hned tři nové modely velkých SUV – Grand Cherokee získá 7 míst

Italsko-americký koncern Fiat Chrysler Automobiles má nového šéfa Mikea Manleyho, který po úmrtí svého předchůdce Sergia Marchionneho pokračuje ve smělých plánech všech svých značek automobilů. V Ženevě se představily novinky o Alfách a Maserati a nebyla vynechána ani stále výraznější značka koncernu – Jeep.

Dvě úplné novinky a jedno vylepšení

„Oznámili jsme několik investic do našich amerických továren, které jsou pro nás opravdu důležité, protože do portfolia Jeepu přinesou dva zcela nové produkty ze segmentů, které jsem chtěl už dávno“, uvedl Mike Manley. Tyto dvě novinky doplní ještě Grand Cherokee, u kterého se ukázalo pět dveří jako nedostačující, tudíž je v plánu i sedmimístná varianta. Celkem se tak můžeme těšit na:

  • Dva nové modely Jeepu
  • Vylepšení stávajícího Grand Cherokee

Grand Cherokee se sedmi místy

Hlavním vylepšením oblíbeného, pro někoho však příliš malého, Jeepu typu Grand Cherokee bude změna pěti dveří na sedm. Prodávat se však nejspíše bude pod jiným názvem a původní verze stále zůstane na trhu dostupná a do budoucna si plánuje ponechat i svůj typické charakter jako například pohon zadních kol, vysoké posazení i velikost, což na něm dle Manleyho zákazníci milují. Na přidání vylepšeného Grand Cherokee do nabídky se můžeme těšit už letos a dva nové modely mají následovat krátce po něm. U nich zůstávají technické parametry velkou otázkou, ale s jistotou můžeme očekávat použití plug-in hybridu.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora