Jeep Grand Cherokee 2014 se dočká faceliftu a osmistupňové převodovky

Americká automobilka Jeep připravila pro rok 2014 významně faceliftovaný terénní model Grand Cherokee současné generace. Snad nejpodstatnější změny se uskutečnily v přední a zadní části. Maska chladiče je podle přiložených fotografií významně přepracována a její design připomíná model Chrysler 300C. Na přídi objeví nová mřížka chladiče s pozměněným designem a to společně s novým předním nárazníkem a světlomety s LED technologií. V zadní části vozu jsou instalovány LED zadní světlomety a též upravený nárazník. 

V interiéru je k vidění přepracovaný středový panel s novými ovladači. Je zde také umístěna dotyková obrazovka multimediálního systému s úhlopříčkou 5, popřípadě 8,4″. Obměnami prošel také multifunkční volant, volič automatické převodovky a nový přístrojový štít, který se může pochlubit 7″ barevným displejem s technologií TFT.

Mohlo by vás zajímat:  Ford ukázal prodloužený Edge

Důležitou změnu pro rok 2014 bude uvedení nového motoru do nabídky. Faceliftovaný Grand Cherokee dostane přeplňovaný vznětový motor 3.0 V6, který bude standardem pro verzi Limited. Průměrná spotřeba by se měla pohybovat okolo 7,8 l/100 km. Jeep Grand Cherokee 2014 bude s touto motorizací k dispozici i s automatickou osmistupňovou převodovkou. 

Ceny a přesný termín uvedení faceliftovaného Jeepu Grand Cherokee prozatím nejsou známy.

Fotografie: Worldcarfans