Jeep omladil nejmenší model Renegade, nabídne nové motory

Jeep Renegade 2019 01

Je to už víc než čtyři roky, co Jeep představil malý crossover Renegade. Nejde ale tak o nový plnohodnotný model, jelikož je to sourozenec Fiatu 500X. A jak už to bývá u všech ostatních automobilů, také Renegade se dočkal omlazení v polovině svého životního cyklu.

Modelový ročník 2019 byl představen na turínském autosalonu, který otevřel své brány před čtyřmi dny. Bohužel aliance Fiat Chrysler Automobiles vydal pouze tři fotografie, na kterých je vidět jenom exteriér. Co se týče interiéru a dalších detailů, můžeme prozatím odhadovat.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Ford Mustang přijde o retro vzhled!

Vpředu si nelze nevšimnout nových světlometů, které dělají „stráž“ inovované mřížce se sedmi výdechy a celkově se tak příď přiblížila většímu Wranglerovi. Celkově design má nyní ostřejší rysy a zadní lampy jsou také po inovaci, dokonce došlo také na střešní spoiler.

Pokud jde o motorovou škálu, najdeme v ní novou rodinu zážehových tříválců a čtyřválců. Konkrétně litrový tříválec bude disponovat výkonem 120 koní, kdežto čtyřválcová třináctistovka zase 150 či 180 koňských sil. Další informace prý Jeep odtajní v druhé polovině června. A říkáte si, proč se americký model představuje právě v Itálii? Je to tím, že Renegade se vyrábí v italském městě Melfi.