Jeep představil novinku – a moc populární není

Že jsou tříválce součástí různých menších a také městských vozů, to už jsme si celkem zvykli. Vzhledem k plnění různých norem je to pro automobilky poměrně pochopitelný a logický krok. Hlavně pro ty běžné. Potom tu jsou automobilky, u kterých by se to nečekalo, ale přesto se tímto směrem vydaly. V minulosti to bylo třeba BMW a nyní se do skupiny automobilek s tříválcem řadí další, o které musíme říci, že se to rozhodně nečekalo. O jakou konkrétní automobilku se jedná? Je to Jeep.

Zatím jenom jeden model

Musíme říci, že i když se to nečekalo, je pravdou, že skutečnost už je bohužel taková. Pokud se máme podívat i na to, o jaký konkrétní automobil se jedná, tak je to Jeep Renegade. Je sice pravdou, že se v rámci porfolia celé automobilky jedná o ten nejmenší model na trhu, ale na druhou stranu je určitě nutné dodat i to, že se to nečekalo.

Už proto, že sice se mluví o nejmenším voze od automobilky Jeep, ale zároveň se mluví i o autě, které spadá do kategorie SUV a právě v té je použití tříválce v některých případech něco, co je naprosto nemyslitelné.

Mohlo by vás zajímat:  Praha chce kontrolovat filtry pevných částic u automobilů - nemá na to však techniku

O jaký motor se jedná?

Zajímají vás i podrobnosti? Pokud ano, podívejme se společně i na to, o jakou konkrétní motorizace se vlastně jedná. Pokud jde o jeho objem, tak ten činí přesně jeden litr. Že se jedná o tříválec, to pochopitelně nemusíme dále uvádět. To už je jasné. Když jde o výkon tohoto vozu, tak nelze opomenout to, že má 88 kW, tedy 120 koní. To zase není úplně špatná hodnota.

Tato konkrétní motorizace nahrazuje motor, který byl používán dříve. Jednalo se o zážehovou variantu o objemu 1,6 litru, která nesla označení qTorq. Tu už však v portfoliu tohoto konkrétního producenta nenajdete. Přitom právě ten patřil do kategorie těch, které si zákazníci celkem výrazně pochvalovali.

Chce zaujmout designem

Je jasné, že svou motorizací model Jeep Renegade zase až tak nezaujme. Proto se dost možná automobilka snaží o to, aby auto alespoň zaujalo i svým designem. Ten rozhodně není zase až tak špatný, a to mimo jiné i proto, že i když je menší, může zajímavě připomínat model označovaný jako Wrangler. Oproti němu se však spíše hodí do klasického provozu, než do míst, kde je méně prostupný terén.

Mohlo by vás zajímat:  Kontroly emisí v terénu: 25 % automobilů nesplňuje požadavky

Měl úspěch

Když se ohlédneme za loňským rokem, tak musíme říci, že právě model Jeep Renegade, tedy ještě s motorizací qTorq, patřil v Evropě mezi nejprodávanější model této značky. Na kolik se na těchto číslech podepíše změna motorizace, je ve hvězdách. Automobilce nezbývá než doufat, že nedojde k tomu, že s využitím tříválce se tento model podstatně více přiblíží svému názvu. Když si totiž slovo Renegade přeložíme, tak se jedná o označení pro odpadlíka. A to by v souvislosti s použitím ne příliš ideálního motoru mohla být dost možná pravda.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora