Jeep představil novou generaci SUV Cherokee

Poslední týdny přinášejí do automobilového průmyslu stále více extravagantních automobilů. Poté, co svět tak nějak skousnul design nové generace Citroenu C4 Picasso, Jeep představil novou generaci SUV Cherokee.

A ta je vskutku velmi extravagantní a s žádným jiným autem si ji určitě nespletete. Nevěříte? Tak se podívejte na ztvárnění přední části, která sice nepostrádá tolik typickou masku chladiče, přední světla však opravdu patří spíše do jiného světa. Škarohlídové dokonce tvrdí, že tenhle Jeep museli vyrobit soudruzi v Číně. 

Mohlo by vás zajímat:  Range Rover Lumma Design - Je to vůbec vkusné?

Nová generace středně velkého SUV bude jezdit na platformě CUSW, kterou používá například Alfa Romeo Giulietta nebo Dodge Dart. Pod kapotou by se mohl objevit nový zážehový šestiválec o objemu 3.2 litru, který doplní přeplňovaná 1.4 Turbo, klasický zážehový čtyřválec 2.4 a šestiválcový diesel. Jeep deklaruje, že ekonomika jízdy nové generace se oproti staršímu modelu zlepšila o 45%. 

Premiéra novinky je naplánována na autosalon do New Yorku, který se koná příští měsíc. Zde bychom se také měli dozvědět více detailů o motorech a cenách. 

Mohlo by vás zajímat:  Fiat představil terénní verzi Pandy 4x4

Zdroj: Jeep