Jeep zvažuje hybridní a elektrické modely!

Hybridní pohony, zmenšování motorů a vše ostatní spojené s poplachy o umírajících tuleních mláďatech a tajících ledovcích. Tento fenomén přemohl i klasického výrobce terénních automobilů Jeep, který po dlouhá léta spoléhal na klasickou konstrukci umožňující spolehlivou průchodnost terénem. Tím pádem začal zaostávat ve vývoji alternativních pohonů, což se v poslední době snaží dohnat.    

Není to tak dávno, co i automobilka Jeep začala nabízet hybridní pohon u svých modelů. Dle slov produktového manažera Chrysler Asia-Pacific, Steva Bartoliho, se nyní soustředí především na vývoj elektrických systémů pohonu a na jejich aplikaci. Jeep si musí být jistý, že jejich vozy Vás vždy dopraví domů. To je možné jen díky nalezení optimální cesty a kompromisu mezi bateriemi, elektromotorem, celkovým dojezdem a spolehlivostí i v náročnějších terénních podmínkách.     

Mohlo by vás zajímat:  11. etapa - Tomeček celkově třetí

Dále Steve Bertoli prohlásil: „Vlivy skleníkových plynů a emisní normy nás tlačí kupředu v hledání cesty, ale momentálně jsme nepřijali žádné rozhodnutí, proto nejsme na toto téma schopni hovořit podrobněji. Jedná se o velmi rozsáhlý a finančně náročný projekt nejen pro náš vývoj, ale také pro zákazníky. Především dojezd je velmi důležitým faktorem, který musíme optimálně implementovat do našeho zařízení. Nechcete přece v elektrickém Jeepu uvíznout někde v řece bez jakékoliv pomoci.

Jeep si je bezpochyby vědom potenciálních výhod hybridního pohonu a s tím spojených i nových směrů vývoje, pro jejich aplikaci do pravých terénních vozů. Nechme se překvapit, co budoucnost přinese a jaká rozhodnutí nakonec Jeep přijme. 

Mohlo by vás zajímat:  Připravuje Lada naftovou Nivu?

Zdroj: drive.com.au