Jeho Ferrari už skoro 20 let stojí na ulici. Stále pro něho nenašel vhodného kupce

Když na ulici vidíme stát Ferrari, automaticky přitáhne naši pozornost. A toto o něco více, jelikož je na něm na první pohled vidět, že si ho zde jeho majitel nezaparkoval před pár minutami, ale spíše před několika lety. V případě tohoto unikátního kousku je to téměř 20 let, co byl unikátní vůz odstaven u chodníku a od té doby se s ním nejezdilo. A na autě to je celkem jasně znát.

Ferrari místního obchodníka

Toto odstavené Ferrari Testarossa najdete v Portoriku, kde stojí na silnici, u chodníku, dlouhých 17 let. Takto ho zde odstavil místní obchodník, který si ho koupil v dobách své největší slávy a v dobách, kdy se mu velmi dařilo. Tedy po finanční stránce. Poměry v jeho firmě se ale změnily, výdělky přestaly být tak vysoké a on musel přemýšlet, co dále. Vůz tedy zaparkoval na silnici a rozhodl se pro jeho prodej. To, co se na první pohled zdálo jednoduché, trvá už 17 let.

Zdroj obrázku: Youtube

Stále ho neprodal

Auto je stále jeho majetkem, a snaží se ho prodat. Dlouhých 17 let se mu to ale nepodařilo. A jelikož se s vozem po celou dobu nejezdilo, a byl vystavený neustálým rozmarům karibského počasí, je jasné, že se to na jeho vzhledu výrazně podepsalo. Ferrari Testarossa rozhodně nevypadá jako unikát, jakým byl v době pořízení. S tím bude pochopitelně souviset nutnost jeho renovace, a také nutnost jeho přepravy. A jelikož v Portoriku rozhodně není až tolik movitých zájemců, je pochopitelné, že samotný transport, třeba do USA, nebo dokonce do Evropy by nebyl nic levného.

Zdroj obrázku: Youtube

Naprosto unikátní auto, které je zatím odsouzeno k zániku

Sedmnáct let odstavené Ferrari Testarossa zatím vypadá, že bude odsouzeno k zániku, na silnici v Portoriku. Přitom jde o naprosto unikátní auto, jehož bylo vyrobeno 10 000 kopií. Pod kapotou se nachází motor o výkonu 390 koní, který dokázal zajistit maximálku až 290 kilometrů v hodině. Tu si však momentálně bez náročné renovace případný nový majitel zatím neužije. A tak to vypadá, že auto bude stát u silnice stále, než se z něho stane jenom hromada šrotu.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora