„Jel jsem pro auto na druhý konec republiky. Po představení vozu si prodejce vyslechl spršku nadávek,“ přiznává Miloš

14349

Kupovat auto z druhé ruky nemusí být vždy dobrý nápad. Kupující vždy touží po tom nejlepším. Naopak prodávající se snaží všemi způsoby upravit realitu. Udělat z neprodejného vraku dokonalé auto, o které je zájem.

Našel jsem inzerát na ojetinu a vyrazil se podívat osobně. Co jsem ale viděl na místě, tomu jsem nemohl uvěřit. A nešlo o omyl, nýbrž o záměr prodávajícího. V tu chvíli jsem se cítil podveden a moje reakce tomu odpovídala. A jsem si jistý, že podobně by reagoval každý, kdo by se přes celou republiku trmácel stovky kilometrů. A to jsem nejel takzvaně na „blind“, jelikož jsem si s prodejcem ještě volal a ujišťoval se, zda je s vystaveným autem vše v pořádku a zda fotky odpovídají.

Mohlo by vás zajímat:  Smog v Praze? Pomůže ho vyřešit zákaz vjezdu automobilů

Zajímavé auto za velmi dobrou cenu

Procházel jsem inzeráty a narazil právě na tento. Teď už vím, že to byla chyba, ale v tu chvíli jsem na něm viděl dokonalé auto. Podle fotek skvěle vypadalo, stav tachometru velmi příznivý, technický stav podle popisu také. Tak jsem prodejci zavolal, zeptal se ho, zda s vozem není něco v nepořádku, a když mě ujistil, že se nemusím bát, domluvili jsme si osobní prohlídku. Na tu jsem jel skoro se stoprocentní jistotou, že auto vezmu. I proto jsem absolvoval takovou dálku.

Mohlo by vás zajímat:  Lexus měl v létě rekordní prodeje. V Česku představil LC 500 Convertible

Nemohl jsem věřit tomu, co jsem viděl

Když jsem dorazil na místo, společně se svým kamarádem, nemohli jsme uvěřit, co jsme viděli. Na dané adrese stálo auto z inzerátu, ale vypadalo úplně jinak. Na fotkách bylo doslova jako nové, nablýskané. Tady bylo vidět, že stojí na zahradě už dobrých pár měsíců. A na jeho vzhledu to bylo znát.

Ještě horší to bylo, když jsem přišel blíže. Obešel jsem auto kolem dokola a viděl, že je z jedné strany bourané. Na fotkách tato strana vůbec nebyla a tento defekt mi majitel po telefonu zapřel. Když tedy vyšel za námi, začali se dít věci.

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot překonal loňský úspěšný rok o 522 vozů a drží páté místo v prodejích

Reagoval jsem adekvátně situaci

Do majitele vozu jsem se hned nevybíravě pustil. A můj kamarád se přidal. V tu chvíli pochopil, že takhle podvádět ve snaze nalákat zájemce, nebylo to pravé. Postavil se k tomu jako chlap, možná se nás i bál. Dal nám hotovost, která pokryla naše náklady na cestu, takže jsme nakonec ztratili jenom čas. A já jsem ztratil i iluze, že všichni lidé jsou slušní a féroví.

Zdroj: Emailový příspěvek, autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora