Jezděte se silou klokana. V Ženevě se představí nové SUV

Nové SUV, které nese název GFG Style Kangaroo, slibuje možnost jezdit velmi rychle po téměř jakémkoliv terénu. Pohánět ho bude elektřina a na světlo světa by se mělo dostat začátkem března. Auto je z dílny bratrů Giorgetta a Fabrizia Giugiarových, věhlasných automobilových designerů, které zná celý svět. Karosárna GFG byla založena v roce 2015 a loni se předvedla například s luxusním čtyřdvéřovým automobilem Sibylla GG 80.

Vzhled můžeme zatím jen odhadovat

Konkrétní podoba nové vozu je zatím přikryta rouškou tajemství, vycházet lze pouze z upoutávky, která ukazuje ilustraci přídě vozu. Ta působí dojmem sportovního auta, ale zdání klame. Podle dostupných informací se má jednat o dvoumístný terénní elektromobil, který zvládne zrychlení z nuly na sto za 3,5 sekundy. Maximální rychlosti 250 km/h by měl být schopen dosáhnout na jakémkoliv terénu.

Konstrukce auta má sestávat z:

  • hliníkového rámu
  • karbonové karoserie
  • podvozku

Kvůli slibovaným vlastnostem bude muset být celá jeho konstrukce poměrně robustní, aby bylo vůbec možné jezdit takovou rychlostí na jakémkoliv terénu. Zda se podaří všechna očekávání naplnit a jaká bude finální podoba auta, se dozvíme nejpozději v březnu v Ženevě. Jisté však je, že se bude jednat o zajímavé auto minimálně z toho pohledu, zda skutečně splní slibované a zda bude něčím vynikat nad konstrukčně velmi podobným Fordem F-150 Raptor.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Škoda Octavia Combi se u nás poprvé představí v Brně