Jezdit agresivně je mnohdy nejlepší způsob. Jízda bude bezpečnější i rychlejší

Hands Wheel When Driving High Speed From Inside Car

Jsou různí řidiči. Někteří jsou až moc opatrní, jiní neznalí, další zase agresivní. Ne vždy je ale ona „agresivita“ správným popisem toho, jak někteří jezdí. Možná jenom využívají toho, co člověku dovoluje zákon. Pro ostatní jsou takoví řidiči piráti silnic, ale ve skutečnosti nic špatného nepáchají. Dokonce jezdí podle předpisů a lépe než ostatní. Jak se takovým agresivním řidičem stát?

Využívejte volného místa

Blíží se spojení dvou pruhů do jednoho? Neřaďte se do kilometrové kolony, využijte volného místa, dojeďte až k ukončení a pomocí zipu se zařaďte. Stejně tak na víceproudém kruhovém objezdu nemusíte stát ve frontě. Využijte prázdného pruhu a zařaďte se z něj. Ničemu to neodporuje a tato vaše krátkodobá agresivita vám pomůže ušetřit čas.

Mohlo by vás zajímat:  Údržba některých aut je o poznání levnější. Provozovatel servisů zveřejnil desetileté náklady vybraných značek

Je zelená? Tak jeďte

Nebojte se být trochu agresivnější i na semaforech. Jakmile blikne zelená, nebojte se trochu šlápnout na plyn a vyrazit z křižovatky jako první. Pokud bude brzy další křižovatka, na které musíte zvolit jiný pruh, bude vám tento náskok ku prospěchu. Na volbu správného pruhu budete mít více času i místa a celý manévr tak bude podstatně bezpečnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepředvídejte u semaforů

Blížíte se k semaforu, na kterém svítí zelená? Pokud ano, jeďte. Když dodržujete maximální povolenou rychlost, zvládnete na bliknutí oranžové buď bezpečně zastavit, nebo křižovatkou projet. Co rozhodně nedělat, to je takzvané předvídání. Tedy zpomalování, i když svítí zelená. Nejenom že to narušuje plynulost provozu, ale je to i nepředvídatelné, a tedy nebezpečné chování. Proto prostě jeďte na limitu povolené rychlosti.

Mohlo by vás zajímat:  Vypnout systém start-stop je stále komplikovanější. V mnohých autech může tlačítko zcela chybět

Jezděte rychle

Pokud tomu podmínky odpovídají – tedy je suchá silnice i dobrá viditelnost – není důvod jet pomaleji, než je rychlostní limit. Pro mnohé možná budete za agresivního řidiče, ale ploužit se bezdůvodně pomalejší rychlostí, než je maximální povolená, je spíše blokování provozu než opatrnost a obezřetnost.

Zdroj: https://www.telegraph.co.uk/cars/road-safety/dangers-of-driving-at-low-speed/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora