Jízda autem na dovolenou je ten nejhorší způsob cestování, přesto ho Češi milují

Summer Car Trip Young Family Vacation

Každý rok jezdí ohromné množství turistů svými auty na dovolenou do Chorvatska nebo Itálie. I když se zdá, že tento způsob cestování může být ideální, jde o nejhorší možnou volbu. To si řada cestovatelů vůbec nepřipouští a pravidelně svého plechového miláčka naloží až po střechu a vyrazí. A proč je to špatně?

Kolony

Stát ve frontě je patrně národní sport nás Čechů. Když už to nejsou fronty v obchodech, jsou to alespoň kolony na hlavních tazích směrem na jih. A jelikož turnusy příjezdu a odjezdu jsou stále stejné, dochází týden co týden ke zdržení, jak při cestě tam, tak i při cestě zpět.

Mohlo by vás zajímat:  Trendy na českém trhu se mění, lidé mají zájem o jiné vozy než dříve

Poruchy

Čím starší auto, tím větší riziko. Mnoho cestovatelů si myslí, že jejich Octavia TDI je nezničitelné auto, které je na dovolenou do Chorvatska bude vozit ještě několik dalších let. Brzy však může přijít vystřízlivění. Porucha v zahraničí není nic příjemného a odtah nebo oprava v tamní dílně ani nic levného.

Diskomfort

Auto se může jevit jako pohodlný dopravní prostředek. Můžeme si volit tempo jízdy, optimální trasu, stejně jako můžeme zastavit, kde se nám zachce. Realita ale bývá často opačná. Ve snaze dojet včas jsou zastávky minimální a výsledkem cesty do Chorvatska jsou dlouhé hodiny na dálnici bez jakékoliv zastávky.

Mohlo by vás zajímat:  Silniční piráty odhalí policie vždy. K dispozici má hned několik nenápadných způsobů
Zdroj obrázku: Freepik

Cena

Po přepočtu najetých kilometrů na spotřebu se zdá, že cesta autem je nejvýhodnější možnost. Ale jsou tu dálniční známky, jsou tu mýta, je tu jízda po zpoplatněných úsecích. A také nelze zapomenout na to, že ceny pohonných hmot v zahraničí nemusí být stejné jako u nás. A v tu chvíli už cesta autem nevychází až tak dobře, jak se na první pohled zdá.

Nehody

Být co nejdříve v cíli, to je sen mnoha turistů jedoucích autem na dovolenou. Rady odborníků ohledně nutných přestávek a načerpání energie jsou jim lhostejné. A tak není výjimkou riziko, jako značná únava a mikrospánek, což člověka místo do cíle nasměruje spíše k dopravní nehodě, která může mít i fatální následky.

Zdroj: https://enjoytravellife.com/advantages-and-disadvantages-of-travelling-by-car/