Jízdu na dálnici komplikují časté chyby. Dobré reakce a adekvátní rychlost předejdou nehodě

Car Trucks Rushing Multiple Lane Highway Turin Bypass Italy

Cesta po dálnici je pro některé řidiče velmi běžná věc, zatímco jiní po ní jezdí velmi neradi. Jestli ji používáte neustále pro cestu do práce nebo do školy, musíte znát správná pravidla řízení na dálnici. Mnoho řidičů bohužel dělá velké chyby, kvůli kterým ohrožují svůj život i životy ostatních řidičů. Proto se nyní podíváme na největší chyby, kterých se můžete dopustit.

Příliš rychlá jízda

Tohle je velký nešvar mnoha řidičů. Na dálnici sice můžete jet o něco rychleji než na klasické silnici (80-110 km/h), ale nesmíte to přehánět. Překračování rychlosti je velmi nebezpečné, protože můžete ztratit vládu nad svým vozem. Navíc riskujete pořádnou pokutu.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní cestování slibuje spoustu zážitků. Na delší jízdy autem se vyplatí dobře se připravit

Špatná vzdálenost

Nesprávná vzdálenost od ostatních vozů je velké riziko. Může se snadno stát, že vůz před vámi zabrzdí trochu rychleji. To se snadno změní ve velmi nebezpečnou situaci, která skončí autonehodou. Proto musíte vždy dodržovat předepsanou vzdálenost od ostatních řidičů.

Bright Automobiles Stopped Traffic Jam Highway
Zdroj obrázku: Freepik

Nesprávné používání pruhů

Na dálnici najdete různé druhy pruhů. Některé jsou určené pro rychlejší řidiče a další jsou určené pro větší vozy (kamiony), které jedou mnohem pomaleji. Větší vozidla se mají držet vpravo, zatímco pro osobní vozy jsou určené pruhy vlevo. Když se toho budete držet, jízda bude ihned bezpečnější.

Mohlo by vás zajímat:  Požáry elektromobilů: Hasiči lobbují za zákaz vjezdu do podzemních garáží

Reakce na ostatní řidiče

Na dálnici se snadno může objevit nehoda nebo zastavené vozidlo. Snažte se mu vyhnout bezpečně a nezastavujte příliš náhle a rychle. Díky tomu se vozu snadno vyhnete a nebudete riskovat nehodu vlastního vozu. Musíte neustále pozorovat, co se na dálnici děje a adekvátně reagovat.

Pravidelný odpočinek

Nezapomínejte také pravidelně zastavovat a odpočívat. Je to mnohem důležitější, než si myslíte. Právě to je velká chyba řidičů. Jistě se chcete dostat rychle do svého cíle, ale bez pauzy riskujete únavu, mikrospánek a špatnou koncentraci na řízení.

Zdroj: https://blog.clearcover.com/posts/tips-for-driving-on-the-highway
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora