Jízdu v létě lze vždy zvládnout v klidu. Stačí myslet na několik pravidel

Cestování v létě, v tropických dnech, není příjemné. Většina lidí samozřejmě ví, že základem pohodlné cesty je dobře fungující klimatizace a dostatek nápojů. Na vše ostatní ale zapomínají a několik chyb vede k problémům, které nejsou nic příjemného. Na co proto při letních cestách primárně myslet?

Dostatek paliva v nádrži

Nikdy nevíte, co se vám na cestách přihodí. Pokud dojedete do kolony, která vás může zdržet i na několik hodin, je nezbytné, abyste měli v nádrži dostatek paliva. Jedině tak může běžet motor a jedině tak může být aktivní klimatizace. V takovém případě stání v koloně zvládnete bez větších problémů. S prázdnou nádrží nebo u elektromobilů s vybitou baterií ale může být delší kolona značnou komplikací.

Lahev s pitím vždy s sebou

Většina řidičů ví, že by v létě měli doplňovat tekutiny. Proto ve voze mají nějakou tu lahev s pitím. Málokdo ale tuší, že by se lahev neměla v autě nechávat. Nejenom že to může být nebezpečné a hrozí exploze. Také nezapomeňte na to, že nápoj celý den umístěný v autě bude mít nesnesitelně vysokou teplotu, která znemožní jeho pití. Lahev s tekutinou proto do auta vždy dejte až těsně před cestou.

Zdroj obrázku: Freepik

Správně nastavená klimatizace

Zapnout v autě klimatizaci, to není nic složitého. Chyby ale nastávají v souvislosti s jejím nastavením. Pozor dejte nejenom na přílišný teplotní rozdíl mezi interiérem a exteriérem. Tělo by mohlo utrpět nepříjemný teplotní šok. Problém je ale i jinde – nikdy nenechávejte výdechy klimatizace foukat přímo na sebe. Zde může hrozit riziko nastydnutí.

Zapomenuté věci v autě

Nikdy nenechávejte věci v rozpáleném autě. Rizikem je nejenom plná lahev s vodou, ale třeba také zapalovač, léky, svačina nebo elektronika. Auto ponechané pár hodin na slunci se velmi brzy ohřeje na nesnesitelné teploty, které mohou způsobit věcem ve voze značné problémy.

Zdroj: https://blog.americansafetycouncil.com/top-7-summer-driving-tips-2/