Josef: Co jsem udělal s autem z půjčovny, se nesměl nikdo dozvědět. Díky němu jsem si zdarma vylepšil své

Na mém voze bylo potřeba vyměnit několik dílů. Peníze na ně jsem ale neměl, tak jsem se rozhodl k něčemu, co se nesmí nikdo dozvědět. Vzal jsem si stejné auto z půjčovny a rozhodl se, že si dané díly vezmu právě z tohoto vozu. Můj plán měl na začátku jednu drobnou trhlinu. Sehnat půjčovnu, kde nabízeli totožné auto, co mám já, bylo celkem složité. Nakonec jsem kvůli tomu musel jet asi 100 kilometrů, abych se konečně dostal k autu, co jsem chtěl.

Místo na výlet, přímo do dílny

Hned po vypůjčení auta jsem s ním nevyrazil na výlet, ale do dílny svého známého, se kterým jsem se domluvil na tom, že mi dané úkony provede. Cíl byl jasný. Zaměnit několik dílů z půjčeného vozu za díly z mého vozu. Důvod byl celkem prostý. Ty mé už pomalu dosluhovaly a v půjčeném autě byla šance, že budou v podstatně lepším stavu. A tak si v podstatě zdarma opravím svůj automobil.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pustili jsme se do práce

Vše se zdálo jako geniální plán a na mém voze jsme vyměnili celou řadu věcí. V tu chvíli byl můj vůz zase v o mnoho lepším stavu. A mé díly? Ty jsme namontovali do vozu z půjčovny. Když bylo vše hotovo, byl jsem spokojen a druhý den jsem vyrazil půjčené auto vrátit. A věřil, že si nikdo nemůže ničeho všimnout. A skutečně, předání vozu proběhlo hladce a já byl přesvědčen, že se nikdo, nikdy o ničem nedozví.

Za pár dní telefonát

Má radost mi ale nevydržela dlouho. Za pár dní jsem měl celkem nepříjemný telefonát přímo s majitelem půjčovny. Má finta byla odhalena. V tu chvíli jsem nevěděl, co si počít, a myslel jsem na nejhorší – vyšetřování policií a možný soud. Majitel půjčovny však navrhl své řešení. Návrat vozu do původního stavu a peníze jako odškodné. S tím jsem souhlasil. Vše jsme takto vyřešili jako rozumní chlapi a já mám do budoucna ponaučení. I když nejsem jediný, koho toto napadlo, raději se těmto fintám vyhnu.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.

O Karel Michalec

Kontakt na autora: [email protected]

Zobrazit více příspěvků autora