Jsou ojeté vozy, které v bazarech skoro nikdo nechce. Důvodem jsou nepravdivé mýty

Některá auta se v bazarech skoro ani neohřejí a jiná zde na svého nového majitele čekají klidně i dlouhé měsíce. Ne nutně proto, že by byla nějak špatná, ale jednoduše z důvodu, že kupující věří známým mýtům a polopravdám. Podlehne tomu, co někde slyšel nebo četl, a celkem slušné auto nechá být. Jaké jsou ty hlavní argumenty, proč lidé dané auto nekoupí?

Kilometrový nájezd

Stav tachometru je jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou kupující ojetin hledí. Mnohdy až zaslepeně. Čím nižší číslo na tachometru vidí, tím lepší podle nich dané auto je. Realita však může být zcela opačná. Velmi nízké nájezdy jsou až podezřelé a mnohdy dosažené jenom nelegálním stáčením. Přitom větší nájezd u auta s kvalitním naftovým motorem není absolutně žádný problém. A další stovky tisíc může zvládnout.

Drobná poškození

Řada lidí nechá v bazarech stát auto jenom proto, že má drobná poškození. Známé kosmetické vady, které vzniknou například na parkovištích. Dané poškození bývá vcelku snadno opravitelné a na bezpečnost auta má zcela minimální vliv. Často jsou dané odřeniny už započítány v prodejní ceně, která je v tu chvíli značně výhodná. Přesto kupující nemá zájem a myslí si, že i ojetina musí vždy vypadat dokonale.

Zdroj obrázku: Freepik

Předchozí majitelé

Pro mnohé má na rozhodnutí o koupi vliv i to, kdo s vozem jezdil předtím. Řada lidí chce auto jenom po prvním majiteli. Často proto, že mají pocit, že daný člověk se o vůz zcela dokonale staral. Je to však podobný mýtus jako chtít auto po důchodci. Řada aut tak zůstává v bazarech stát jen proto, že jejich první majitel prodal auto dále a nenechal si ho až do současné doby.

Barva auta

Říká se, že některé barvy jsou nepraktické, jiné jsou na silnicích neviditelné, další zase přitahují pozornost zlodějů a jiné zase policistů při kontrole. Které to ale jsou, to mnohdy ví jenom ti, kteří daným mýtům věří. A tak jenom kvůli odstínu nechávají bez povšimnutí jinak velmi zajímavé auto, které by ještě dlouho a dobře sloužilo.

Zdroj: https://www.investopedia.com/articles/personal-finance/092915/7-mistakes-avoid-when-buying-used-car.asp