K nejlevnějšímu povinnému ručení pomohou řidičům kalkulačky, jejich použití je jednoduché

Sjednání povinného ručení už dávno nemusí být nic náročného. Pryč je doba spojená s nutností vystát si frontu na pobočce pojišťovny, na jejímž konci vás čeká setkání s pojišťovacím makléřem, který často dbá jenom na to, aby získal co nejvyšší provizi. Mnoho motoristů má dnes jasno v tom, jak by měla jejich pojistka vypadat, a logicky chtějí, aby za ní platili co nejméně. Jak na to? Stačí využít moderní cesty.

Kalkulačky určené k výpočtu nejvýhodnějších pojistek pomohou

Není třeba ani nikam chodit, ani nikam jezdit. Stačí zůstat v pohodlí svého domova a zapnout si počítač, notebook, ale klidně i tablet nebo chytrý mobilní telefon. Všude tam může být jednoduchá povinné ručení kalkulačka k dispozici. Jde o pomocníka, jehož úkolem je najít nejvýhodnější povinné ručení na trhu tak, aby vyhovovaly vašim potřebám jak s ohledem na charakteristiku i rozsah pojistného krytí, tak samozřejmě také s ohledem na cenu.

Žádné ceny povinného ručení od…

Každý se zcela určitě setkal s řadou reklam, které lákají na ceny pojistek, takzvaně „od…“. Reálně se na tyto ceny dá dostat jenom málokdy. A když už, často musíte mít auto s velmi malým objemem motoru, maximální možný bonus a dále povinné ručení s nejnižšími limity. Oproti těmto marketingovým lákadlům jsou online kalkulačky založeny na tom, že vypočítají reálnou, a aktuální cenu. Tedy částku, za kterou si pojistku lze ihned sjednat.

Nejenom jediná pojišťovna

Když vyrazíte na pobočku konkrétní pojišťovny, nemáte na výběr. A když je budete chtít všechny obíhat, budete si muset vzít minimálně týden volna v práci. I proto většina motoristů raději zvolí jednodušší online povinné ručené srovnání. Nejenom, že získá představu o tom, kolik může stát pojištění odpovědnosti z provozu vozidla u konkrétních pojišťoven, ale hlavně bude hned jasné, u které vyjde ochrana nejvýhodněji.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Superb v Americe

Od porovnání, po sjednání

Obliba daných kalkulaček stoupá nejenom pro jejich objektivnost, aktuálnost, i možnost úspory peněz a času. Stoupá také proto, že nalezením nejvýhodnější pojistky celý proces nekončí. Může pokračovat až k samotnému online sjednání. Moderní kalkulačka povinného ručení tak umožní doslova na pár kliků sjednat nalezenou pojistku. K tomu nemusí být potřeba více dokumentů, než občanský průkaz osoby a technický průkaz vozu. Potvrzením smlouvy a zaplacením pojistného je celý proces u konce, vůz je pojištěn a lze s ním bez jakýchkoliv obav vyrazit na první cestu.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora