Kahn Flying Huntsman – Defender, co má o dvě kolečka víc

Tuning nemám obecně moc rád, protože je absurdní představa, že toho v garáži s gola sadou dokážete víc, než vysoce ohodnocený tým odborníků, kteří za svými monitory neví, zda je den nebo noc a z temné sluje v suterénu automobilky ani nevycházejí. Jenže pak tu jsou profesionální firmy, které už se zabývají tuningem reálně. Ale ty také nemám moc rád, protože jejich výtvory jsou mnohdy doslova odporné. Ale stejně mne na výtvoru nazvaném Kahn Flying Huntsman něco zaujalo.

Předně říkám, že se mi hrozně nelíbí. V postapokalyptickém filmu s Vinem Dieselem, kdy by se v něm prodíral ruinami Londýna pro zbytky potravy, tam by se možná výjimal, ale před obchodním domem Harrods bude v běžný den vypadat prostě pitomě. Navíc Defender 6×6 není až takovou novinkou, pro potřeby armády a hasičů několik takových vozů vzniklo. Ale tohle je prostě jen kreace útočící na zbohatlíky, aby své peníze radějii utratili za šestikolový Defender, než pickupové Géčko. A v tom mnoho smyslu nevidim.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan předvede evropskému publiku koncept Resonance

Nepomáhá ani motor, který tenhle kousek zmutovaný z běžného Defenderu 110, pohání. Jde o vidlicový osmiválec GM LS3 o objemu 6,3 litru a s výkonem 430 koní. Takže ačkoliv má o osm deci větší objem, stále na stuttgartského Schwarzeneggera ztrácí sto koní. Nejenže vám ho pomatení ekopošuci polejou barvou a objedou klíčem (protože ho ani nemohou přehlédnout), ale ještě prohrajete v hospodské hádce. A navíc se na to auto budete muset ještě koukat, což na rozdíl od G63, není příjemné.

Auto může být na přání i obrněné, takže se vám ani nezničí, až vás omrzí. A ta cena! Už se těším, až se najde první člověk, který vysází 125 tisíc liber (zhruba 4,75 milionu korun), protože se budeme moci zase někomu od plic zasmát. Jenže, jako všechno nesmyslné, je třeba si přiznat, že tohle auto jste prostě v osmi letech chtěli. A až se vychechtáme majiteli tohoto monstra, tak nás stejně jednou před usnutím probere ten soustavně hlodající mozkový červ, díky kterému si uvědomíme, že bychom také chtěli podobný nesmysl mít občas doma. Jen tak, z principu….

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai ukázal pickup pro aktivní lidi