Kahn Flying Huntsman je na prodej

Šestikolové géčko od AMG je vyprodané a jeho předek od Eberharda Schultze už přece jen něco pamatuje. Trojcípá hvězda nicméně není jedinou cestou k šestikolovému off-roadu! Na letošním ženevském autosalonu předvedl Kahn Design auto se jménem Flying Huntsman, což je o několik řádů brutálnější verze Land Roveru Defenderu. A právě auto z Palexpa, označované jako Prototype Mission 1, je nyní na prodej.

Popisovat vzhled stroje, který jako by právě přijel z jiné, dost možná postapokalyptické, dimenze asi není příliš nutné. Přesto mi nedá alespoň nezmínit matně šedý nástřik Volcano Rock Satin, dvojité výfuky, vedené po stranách, o 400 mm prodloužené šasi a samozřejmě nové nárazníky, respektive „vyboulenou“ kapotu motoru. Kabina je kompletně čalouněná červenou kůží, kterou na anatomických sedadlech doplňuje tvíd značky Harris, a plaketkou samozřejmě dává na odiv, s kým má majitel tu čest. 

Pod kapotou je 6.2litrový osmiválec LS3 od General Motors, oproti ženevské premiéře posílený na 507 koní. Tuto sílu přenáší na všechna kola automatická převodovka. Kahn za toto všechno požaduje 199 875 liber (cca 7,62 milionu korun), bonusem je jen 402 ujetých kilometrů. Flying Huntsman má navíc volant na správné straně, což otevírá cestu i tuzemským nadšencům.

Zdroj: Kahn Design