Kaipan ukáže hned dvojici novinek

Poměrně dlouhou dobu to vypadalo, že automobilka Kaipan s ničím novým nepřijde. Poslední novinky byly představeny před sedmi lety a potom bylo doslova ticho po pěšině. Tedy pokud nepočítáme model označený jako Baby, který byl určení pro řidiče mladší osmnácti let. A tomu odpovídal také výkon 5,5 koně. O to větší zájem vzbudila informace, že Kaipan má v plánu představit nikoliv jeden nový vůz, ale hned dva.

Do Prahy a do Bratislavy

Kde by se mělo odehrát představení obou automobilů? Připomeňme, že Kaipan je tuzemskou menší automobilkou ze Smržovky. A tak je jasné, že to bude v první řadě Česká republika, kde dojde k odhalení novinek. V plánu je představení vozů na akci Autoshow Praha 2018 na výstavišti v Holešovicích. Dále by mělo dojít i k představení u našich sousedů, ve slovenské Bratislavě. Zde se na konci dubna koná tradiční autosalon. Na každé z akcí by se měla představit jedna novinka. A tak doporučíme nevynechat ani jednu.

Co se chystá?

A proč tedy automobilku Kaipan do Prahy a do Bratislavy následovat? To nyní zjistíte. První novinkou, která je v plánu, je roadster. U něho jenom doufejme, že se nebude jednat o podobnu variantu, jako nabídl vůz Kaipan 16. Pro připomenutí – jednalo se o vůz s pohonem předních kol, který využíval motorizace ze sériového vozu Škoda Fabia. Tento roadster sice celkem dobře vypadal, ale právě zmíněný pohon v kombinaci s motorizací nebyl šťastnou volbou. I proto, že předchozí verze, označená jako Kaipan 57 zadní pohon měla. Doufejme, že se automobilka poučí.

Druhou novinkou má být elektromobil. Ten se dal logicky očekávat, jelikož s myšlenkou vytvořit elektrické auto si tato automobilka pohrávala poměrně dlouho. Když se ohlédneme do minulosti, tak první nápady spojené s elektrickým pohonem se objevily v roce 2009. Od té doby byly představeny dva prototyp, a to vůz VoltAge a také VoltAge R. Je tedy jasné, že tento model bude jakýmsi splněným snem automobilky. My doufejme, že se dané roky vývoje pozitivně podepsaly na dvou věcech – bude to výkon a bude to také optimální dojezdová vzdálenost, která trápí většinu automobilek, které elektromobil vyrábí.

Mohlo by vás zajímat:  Honda na Tokio Auto Salon 2013

Velké tajnosti

Kdo chce to podstatné vědět jako první, musí na Autoshow Praha a na autosalon do Bratislavy. Kaipan totiž drží dané novinky pod pokličkou. Nejsou uvolněny ani žádné dílčí fotografie, ani několik technických informací k daným vozům. Na druhou stranu, když už se na novinku čekalo sedm let, tak těch pár dní nebude pro fanoušky dané automobilky zase až tak velký problém vydržet.

Komentáře