Prémiové modely dnes už mívají kamery na čelním skle v základní výbavě, a některé dokonce i tu zadní. U většiny aut však jde o prvek, který je možné za pár tisíc dokoupit. A pak jej preventivně z čelního skla snímat a ukládat někam do bezpečí, pokud auto neparkujete v bezpečné garáži, jinak hrozí, že by se kvůli odcizení kamery někdo pokusil do auta vloupat. Přesto však jde o doplněk, do kterého stojí za to investovat, dokáže vám totiž ušetřit peníze i starosti, když dojde na nejhorší. Tedy na nějakou nehodu, kterou vám samozřejmě nepřejeme.
Důkazní materiál
Kamerový záznam totiž slouží jako důkazní materiál pro případ, že by po nehodě došlo ke sporu o to, kdo ji zavinil. U drobnějších nehod jde zejména o peníze, způsobenou škodu totiž uhradí z povinného ručení pojišťovna viníka. A pak mu škodní událost promítne do předpisu pojistného na další období, takže si viník připlatí. U závažnějších nehod může jít také o trestné body, nebo dokonce odnětí svobody. Pokud jste se ničeho nedopustili, kamerový záznam je pochopitelně v podobném sporu tou nejlepší zbraní.

Nehoda způsobená zvířetem
Zatímco nehodu vozidel jsou policisté a soudní znalci schopni do značné míry zrekonstruovat ze stop na místě, pokud dojde o nehodu způsobenou domácím mazlíčkem, který třeba vběhne do vozovky, situace se značně komplikuje. Kamerový záznam však může prokázat, jak se nehoda doopravdy seběhla, a ušetřit vám složitá jednání s policí i pojišťovnou, potažmo spor s majitelem zvířete. Ten je totiž za svého mazlíčka zodpovědný a způsobená škoda mu tak jde k tíži.
Přivolá pomoc
Některé kamery jsou dokonce schopné poznat, že došlo k nehodě, a přivolat vám na místo pomoc. Většinou k tomu potřebují být spárované s vaším mobilním telefonem nebo alespoň infotainment systémem auta, díky kterým získají přístup k internetu či k volání. Relativně přesné GPS čipy pak mívají kamery zabudované, a tak jsou schopny identifikovat místo nehody.
Zdroj: https://www.acko.com/car-guide/car-dash-cam-benefits-of-using-car-dashboard-camera/