Každý doma chce svůj kombík. Negativa tohoto typu vozu Češi přehlíží, jejich volba je jasná

Když se podíváme na to, jaké vozy brázdí tuzemské silnice, bude jeden typ jasně dominovat. Jsou to kombíky. Tedy karosářské verze, které jsou charakteristické prodlouženou zádí, která poskytuje prostorný zavazadlový prostor. Vozy kombi Češi zkrátka milují. Přitom nejde vždy o úplně dokonalý vůz, ale jeho negativům se tuzemští majitelé spíše vysmívají. A jaké jsou důvody, proč takové auto vlastně nechtít?

Vyšší cena

Pokud se podíváme do ceníků jednotlivých automobilek, je zcela jasné, že vozy kombi patří mezi dražší možnosti. Zvláště pokud je porovnáme s ostatními karosářskými verzemi, jako třeba sedanem nebo hatchbackem. Přesto si mnozí neváhají připlatit, což se týká také ojetin. Mnohdy tak z důvodu cen lidé volí starší auto s výrazným nájezdem, jen proto, aby šlo o kombíky ve stanoveném budgetu.

Horší obratnost

To, že mají vozy kombi velký zavazadlový prostor, je pochopitelně dáno i jejich délkou. Dokonce když je porovnáme s mnohými SUV, která působí robustně, jsou i o několik desítek centimetrů delší. Obratnost takového vozu, hlavně ve městech, může být poměrně velký problém. Úzké ucpané uličky nebo parkování jsou pro majitele kombíku často noční můrou. Tam, kam se ostatní vejdou v pohodě, on jenom velmi stěží.

Zdroj obrázku: Freepik

Nudný design

Pokud porovnáme kombíky s ostatními karosářskými verzemi, je třeba objektivně říci, že designově nepůsobí nijak povedeně. Zatímco sedany nebo hatchbacky či liftbacky působí vcelku elegantním nebo sportovním dojmem, kombík působí spíše usedle, někdy až jako krabice. Designový dojem zkrátka málokdy udělá, i když se o to designéři snaží.

Horší výhled

Vozy kombi mohou přinášet negativa spojená také s tím, že z nich může být obecně horší výhled. Málokdo v zrcátcích odhadne, kde je konec jeho auta a zda ještě může couvat, nebo už riskuje náraz. Problém může být i s místem těsně za zádí, kam vzhledem k délce auta a tvaru karoserie obvykle není vůbec vidět.

Zdroj: https://www.whatcar.com/news/suv-or-estate-which-should-i-buy/n18354