Když se nedaří – Italdesign Giugiaro Parcour havaroval v Goodwoodu

Festival rychlosti v Goodwoodu je již sice za námi, ale zprávy z jeho dění k nám přicházejí neustále. Jednou z nich byla i nepříjemná informace o nehodě konceptu Italdesign Giugiaro Parcour, který nezvládnul jednu ze zatáček okruhu hrabství v jihovýchodním Sussexu a vyletěl mezi balíky sena. Zdánlivá prkotina, ale škody půjdou do milionů …

Koncept supersportovního SUV se veřejnosti ukázal již na letošním autosalonu v Ženevě. Tou dobou však nikdo nepředpokládal, že o čtyři měsíce později dopadne takto. Řidič to pravděpodobně přehnal s nájezdovou rychlostí do jedné ze zatáček a výsledek můžeme vidět na sérii fotografií. Smyk, hodiny a zastavení mezi balíky sena. Největší potupou pro vůz však musela být chvíle, kdy byl odvážen na náklaďáku Iveco.

O nájezdové rychlosti do zatáčky se dá pouze polemizovat, ale rozhodně nebyla nikterak nízká. Svědčí o tom fakt, že se pod líbivou karoserií konceptu ukrývá technika z Lamborghini Gallardo. Na všechna čtyři kola tak z motoru V10 o objemu 5,2 litru proudí výkon 550 koní, který vozu dovolí akceleraci z 0-100 km/h za 3,6 vteřiny. Řekněte sami – byli byste ochotni se posadit za volant něčeho takového?

Zdroj: GTspirit.com