Kempování může překazit policie. O řadě povinností nemají mnozí ani tušení

Ubytovat se na cestách můžeme různě. Někdo spí pod stanem nebo pod širákem, jiný v hotelu nebo penzionu a další zase dává přednost obytnému autu, karavanu nebo vestavbě v dodávce. Právě při posledních možnostech ale není cesta až tak ideální, jak se může zdát. Nastat může několik situací, kvůli kterým na vyznavače tohoto cestování dokonce přijede i policie. Proč?

Stání na soukromém pozemku

Zaparkovat karavan, obytné auto nebo jiný dopravní prostředek nelze jenom tak někde. Každý pozemek někomu patří a není možné zde trávit noc jenom proto, že je místo prázdné a hezké. Bez povolení majitele pozemku není kempování možné. Následně tento problém bude řešit policie, která kromě vykázání může udělit také pokutu.

Zábor veřejného prostranství

Ani ve městech není parkování s obytným autem nebo karavanem úplně ideální. Každé město má stanoveno, kde je parkování povoleno a kde je zakázáno. A co městské pozemky? Obvykle se k nim vztahuje takzvaný zábor veřejného prostranství. Co to znamená? Že ani na nich nelze bez povolení jenom tak zaparkovat. Pokud to někdo udělá, opět může mít co dočinění s policejní hlídkou.

Mohlo by vás zajímat:  Palivo ušetří plynulá jízda a dobré plánování trasy
Zdroj obrázku: Freepik

Zákaz spaní mimo určená místa

Kdo to s cestováním na vlastní pěst myslí vážně, měl by si zjistit, jak je to s legislativou v jednotlivých zemích. Ne vždy a všude je možné zastavit jenom tak na parkovišti a přespat zde. Jsou země, kde je to vyloženě zakázáno, a i tady může být nečekanou návštěvou policista, který udělí pokutu. I cesty karavanem nebo obytným autem tak musí být spojeny s určitým plánováním.

Vykradení vozu

Auto není trezor, a proto by v něm neměly zůstávat žádné cennosti. Při cestě obytným vozem nebo karavanem je to ale poměrně komplikované. Dané auto nahrazuje domov či hotelový pokoj. A tak je to nejcennější nutné buď vzít s sebou, nebo alespoň dobře schovat. Jinak jste to vy, kdo bude na policii nahlašovat nepříjemnou událost.

Zdroj: https://www.findlaw.com/legalblogs/law-and-life/are-you-camping-or-trespassing-this-summer/