Kia Ceed GT – co z ní dělá sportovní model?

Kia 2382089 960 720[1]

Označení GT evokuje, že se jedná o nejvýkonnější i nejsportovnější verzi modelu Kia Ceed, avšak nejedná se o klasický hot-hatch. Sama automobilka hned na začátku uvedla, že se o ostrý hatchback ani nesnažila. To, o co se naopak snažili, bylo zrychlit vůz na rovinkách i v zatáčkách a přitom své uživatele neomezit na pohodlí a každodenním běžném použití. Tento model je tedy i nadále pětidvéřový a ani jeho vzhled nevypadá až příliš sportovně.

Sportovní Kia Ceed GT

Vzhled Kia Ceed GT je o něco sportovnější, než u klasické verze, avšak neliší se zas o tolik. Pokud se zaměříme na největší změny, pak si všimneme následujících rozdílů:

  • maska chladiče – má chromované lemování a červené prvky,
  • výraznější prahy při pohledu zboku,
  • dvě koncovky výfuku (mezi nimi je subtilní difusor),
  • střešní spoiler (velmi nenápadný),
  • 18palcová kola a červené brzdové třmeny.
Mohlo by vás zajímat:  Lada představila ostrý hatchback

Jak vypadá interiér tohoto vozu?

Také interiér je sportovní tak nějak nenápadně. Sportovní vzhled utváří například sedadla s většími výplněmi v oblasti boků a stehen (tato sedadla byla navržena speciálně pro Ceed GT – jsou pohodlná i funkční zároveň). Sedadla jsou potažená černou kůží a velurem. Volant má také sportovnější vzhled – je zploštělý. Pedály jsou hliníkové, strop vozu je potažen černou látkou s červeným prošíváním.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora