Kia GT4 Stinger – Render otevřené verze

Detroitský autosalon NAIAS má stále ještě otevřené brány pro návštěvníky, ale novinářské dny už jsou za námi, stejně jako všechny premiéry. Mezi koncepty mě nejvíce zaujala Kia GT4 Stinger, kterou se nám počítačový grafik X-Tomi pokusil představit v otevřené verzi.

Koncept Kia GT4 Stinger naznačuje zajímavou budoucnost korejské značky. Jedná se totiž o relativně lehké sportovní kupé s výkonem přes 300 koní, manuálem a pohonem zadních kol! A ani design rozhodně není unylý a ať už se vám líbí nebo ne, určitě zaujme. Jeho autor z kalifornského designového střediska značky, Tom Kearns, se navíc nechal slyšet, že by se mu líbila otevřená verze.

Toho se chytil maďarský počítačový grafik X-Tomi a tak tu máme GT4 Stinger bez střechy ve vášnivější barvě. Zůstaly průhledné A-sloupky, ale zbytek horní části vozu se zcela změnil. Za přední sedadla X-Tomi dodal mohutné oblouky, na které nepřímo navazují decentní boule na krytu prostoru pro staženou střechu. Musím říct, že GT4 Stinger je velmi zajímavým vozem a ve verzi bez střechy od X-Tomiho je ještě přitažlivější. Vidíte to podobně?

Zdroj: X-Tomi Design