Kia K9 – Prodej v Jižní Korei zahájen

Korejská Kia vydala oficiální informace o zahájení prodeje vlajkové lodi K9 na domácím trhu. Pokud máte přesně na tento kousek zálusk i u nás, musíte si chvíli počkat. Evropský trh se totiž nové Kie dočká až později v tomto roce. Zajímavostí však je, že by neměla být nabízena ve Velké Británii.

Vnější tvary K9 budou spíše vyhovovat evropským zákazníkům. V přední části se setkáváme s maskou chladiče, ne nepodobnou nové Kie Cee´d. Světlomety mi stále více připomínají současnou generaci BMW řady 7, vedle kterého se může limuzína co do rozměrů pyšně prsit.  Nová Kia K9 totiž do délky narostla na 5090 mm, na šířku 1900 mm a je 1490 milimetrů vysoká. Rozvor náprav 3045 milimetrů pak skutečně nikoho neurazí.

Mohlo by vás zajímat:  Na eBay se objevilo zajímavé Mitsubishi

Interiér nové Kie také není zcela jednoznačný. Volant je podobný Infiniti M, středová konzola a tunel mají opět blíže k BMW. Tak jako tak platí, že je vnitřekvybaven prémiovým koženým čalouněním, kovovým obložením středového tunelu a audio soustavou Lexicon se sedmnácti reproduktory. Na zadních sedačkách se zákazníci mimo spousty prostoru dočkají i zábavního systému se dvěma displeji.

Mimo praktické vymoženosti zde však nalezneme celou řadu chytrých elektronických pomocníků. Jmenujme například asistent proti vyjetí z jízdního pruhu, kontrolu mrtvého úhlu v zrcátkách, adaptivní tempomat či kamerový systém, usnadňující parkování a proplétání mezi zaparkovanými vozy.

Mohlo by vás zajímat:  Bentley Flying Spur přichází s novým osmiválcem pod kapotou

Na samém počátku bude Kia K9 nabízena se dvěma motory. Základ tvoří vidlicový šestiválec MPI o objemu 3,8 litru a maximálním výkonu 213 kW. O stupínek výš se nachází rovněž V6 o objemu 3,8 litru, ovšem s označením GDI a výkonem 246 kW. Oba motory jsou standardně spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou, jež přenáší točivý moment na zadní kola.

Start mezinárodní produkce Kie K9 je naplánován na třetí čtvrtletí letošního roku. U evropské specifikace se pravděpodobně dočkáme jednoho ze zmíněných benzínových motorů, prim však budou hrát naftové jednotky. 

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Beetle 1302 S Rally - Splněný sen

Ceny na domácím trhu startují v přepočtu na 890 000,- Kč, respektive 1 064 000,- Kč ve prospěch silnější verze.