Kia odhalila ceny pro netradiční kombi ProCeed

Automobilka Kia se letos veze na vlně novinek, které se týkají zejména kompaktního modelu Ceed a jeho derivátů. Po premiérách verzí Ceed hatchback a kombi SW, přichází i zcela netradiční shooting break s označením ProCeed. Právě s touto verzí se před rokem začalo velké odhalování třetí generace Ceed. Působivý koncept se nakonec dočkal i své střídmější sériové verze.

Zajímavé a zároveň nelehké zadání měl designérský tým kolem Petra Schreyera. Musel totiž využít existující podvozkovou platformu K2 s neměněným rozvorem 2650 milimetrů.  Čarovalo se zejména se střechou a zadními partiemi, ačkoli jiný je i přední nárazník. Oproti Ceed SW je ProCeed nižší o 43 milimetrů s celkovou délkou 4605 milimetrů. Na praktičnosti tak elegantnější verze neztratila, kufr má s objeme 594 litrů s nízkou nakládací hranou. Boční linie oken pak zůstala zachována z konceptu.

Povědomý interiér a nové motory

Interiér ProCeed vychází z obyčejného Ceed, ale nabízí prvky, které navodí sportovní atmosféru. Volant je ve spodní části zploštělý, sedadla mají výraznější boční vedení a nechybí tradiční sportovní prvky, jako černé čalounění stropu a kovové pedály.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan představil Almeru s paketem Nismo

Kia k nápadu nabídnout zajímavější střižené kombi dospěla poté, co se třídvéřovému hatchbacku v prodejích příliš nedařilo. Nové kombi s neobvyklým šmrncem by mohlo oslovit tatínky, kteří si chtějí dopřát pocit ze sportovního vozu. Výběr motorů je celkem rozmanitý. Základem je 1.4 T-GDI o výkonu 103 kW a 1.6 T-GDI, který nabídne 150 kW.

Za kolik?

Co se týká ceny, lze ji u nás zakoupit již za 599 980 korun s naprosto parádní výbavou, ve které nechybí 17palcová kola, sportovní body kit, automatickou dvouzónovou klimatizaci, vyhřívaná přední i zadní sedadla, čelní sklo a volant, elektrické ovládání bočních oken, infotainment s 8palcovým displejem, navigaci, bezklíčové odemykání a startování, čalounění kombinující látku a kůži, automatické přepínání dálkových světel či dojezdovou rezervu. U výkonnější verze je třeba připravit si částku 679 980 korun. Výbava je o kousek zajímavější a obsahuje třeba paket Seat, stejně jako různé doplňkové karosářské doplňky pro naznačení dravějšího vzhledu.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora