Kia odkrývá příběh nového crossoveru XCeed. Je kombinací SUV a sportovního auta

Nové video, které se objevilo na internetu odhaluje příběh vývoje designu nového crossoveru Kia XCeed. Nového modelu, který původně neměl spatřit světlo světa. Krátký film, který Kia zveřejnila odkrývá pozadí vzniku nového modelu. Členové designérského týmu shrnují veškeré informace o vzniku chystané novinky.

Kam nový model zařadit?

XCeed je novinka, která se začlení do modelové řady Ceed. Nový model se zařadí po boky kombi Sportswagon, hatchback a ProCeed. Celý příběh všech zmíněných modelů bude světu představen v nové limitované knize, která by měla vyjít ještě letos. Dozvíte se v ní, jak vznikal nejen model XCeed, ale také ProCeed a mnoho dalších.

Vozy Ceed jsou pro každého

Nový model rozšiřuje sérii o čtvrté karosářské provedení. Ten se může chlubit stylovým a moderním designem. Vůz vytváří dojem sportovní alternativy ke klasickým vozům SUV. Model je vyšší a jediným prvkem, který se drží předchozích modelů jsou přední dveře.
Designéři vysvětlují, že díky čtvrtému modelu uzavřeli sérii, která je teď schopná pokrýt všechny potřeby zákazníků. Každý vůz je originální a každý si najde své fanoušky.

Kombinace SUV a sporťáku

Vůz v sobě kombinuje dva pohledy, jedním pohledem vidíme něco, co připomíná SUV, ale na druhý pohled může připomínat kupé. SUV vzhled dostává kvůli své výšce a vysoké poloze sedadel, každopádně další prvky karoserie více připomíná kupé.
Díky této kombinaci pak XCeed nabídne svým řidičům netradiční pocit z jízdy, kdy v sobě kombinuje to nejlepší od každého. Řidič má perfektní výhled, zároveň ale neztrácí sportovní polohu za volantem.

Auto plné technologií

Přístrojová deska nabídne moderní dotykový displej palubního infotainmentu v kombinaci s dotykovými ovládacími prvky. Veškeré prvky jsou navrženy tak, aby řidič při jakékoliv aktivitě na přístrojové desce nemusel odvracet pohled od vozovky.
Kia s příchodem nového modelu odhalila také svůj nový digitální přístrojový štít. Tenký displej, jenž se může pochlubit přehledným zobrazením všech nejdůležitějších informací, které by měl mít řidič neustále na očích.

Mohlo by vás zajímat:  Citroën ukáže v Ženevě modernizované Berlingo

A pro koho je?

Nového Ceeda si budete moci pořídit hned ve 12 barevných odstínech karoserie. Jako novinka, která je určena pouze novému modelu bude odstín „pulzující“ žluté Quantum.
Dle designérů je nový model ideální pro mladé otce od rodin, kteří chtějí kombinovat rodinné auto se sportovním designem.
Auto, které zajistí dostatečné pohodlí a prostor pro celou rodinu, ale zároveň si uchovává svou mladistvou dravost a svižnost. To všechno je pak ještě doplněno o moderní technologie. Hlavní designér doporučuje vůz každému, kdo je duchem mladý bez ohledu na stav či postavení.

Nová Kia bude vyráběna v Evropě, takže na našich trzích se objeví ve třetím čtvrtletí roku 2019.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora