Kia Optima Hybrid 2014 – Modernizovaný šetřílek

Na autosalonu v americkém Chicagu automobilka představila nejen elektrický Soul EV, ale také modernizovanou verzi modelu Optima Hybrid. Ten se dočkal především kosmetických úprav karoserie i interiéru a nabízí nižší spotřebu.

Modernizovaná verze klasické Optimy se prodává již od listopadu 2013 a nyní nadešel nejvyšší čas představit hybridní variantu. Na první pohled si lze všimnout upravených nárazníků, které zlepšují aerodynamiku vozu, a přepracovaných předních i zadních světel. Sahalo se také na masku vozu a design kol, dostupných o průměru 1617 palců.

Mohlo by vás zajímat:  Co se bude start o pohon nové Supry?

Na techniku se v zásadě nesahalo a tak zůstává čtyřválec 2.4 litru o výkonu 159 koní a točivém momentu 209 Nm. Elektromotor pak nabízí koní 47205 Nm. Kombinovaný výkon soustavy činí 199 koní a točivý moment 319 Nm. O přenos těchto hodnot na kola přední nápravy se stará šestistupňová automatická převodovka. Optima Hybrid bude dostupná ve dvou výbavách, přičemž nižší LX vykazuje kombinovanou spotřebu 6,2 litrů na 100 km a vyšší EX pak 6,4 l/100km.

Mohlo by vás zajímat:  Všechny Hondy budou v budoucnu hybridní, letos se představí nová verze Jazz

Interiér je téměř totožný s klasickou Optimou, to znamená nové kvalitnější materiály, 4,3-palcový TFT LCD displej v přístrojovém štítu a příplatkovou osmipalcovou obrazovku multimediálního systému na středovém panelu. O kvalitní zvukovou kulisu se stará audiosystém Infinity s osmi reproduktory. Samozřejmostí je pak široká nabídka pasivních i aktivních bezpečnostních prvků.

Oficiální tisková značka zatím nehovoří o cenách modernizované Kie Optima Hybrid 2014, ovšem prodeje mají začít na vybraných trzích již během jara. Pravděpodobné je, že automobilka ještě předtím ceník uvolní.

Mohlo by vás zajímat:  ECO energy Rally Bohemia: KIA vybojovala pět trofejí včetně prvenství v poháru Rally spotřeby

Zdroj: Kia, caranddriver.com