Kia představila auto pro mileniály. Jaké je?

Automobilka Kia již delší dobu pracuje na svém novém crossoveru. Nyní představila první nákresy tohoto vozu. Z nich je patrné, že se jedná o tak trochu „vážnější“ model. To, jestli se tento model dostane na evropské trhy, je ve hvězdách. Zatím totiž není jisté, kam automobilka v rámci svého portfolia vůz zařadí.

SP Signature

Právě pod takovým označením představuje korejská automobilka koncept nejmenšího z trojice vyvíjených SUV. Kia zatím do světa vypustila pouze nákresy tohoto vozu a tvrdí, že design vozu je ušitý na míru vkusu mileniálům. Vůz se „tváří“ vážně, téměř až výhružně. Má široký a nízký postoj, který mají do budoucna převzít i ostatní modely.

Kdo jsou mileniálové?

Slovem mileniálové označujeme generaci, která se narodila někdy na přelomu tohoto tisíciletí, tedy na v letech 1999 – 2000. Vůz má přijít na asijský trh ještě tento rok, je nutné tedy říci, že vůz je navržen pro mladé řidiče okolo dvaceti let.

Kdy se vůz dostane do prodeje?

Zatím nejí zcela jisté, kdy si tento vůz budou moci zájemci koupit.

  • V sériové podobě se na jihokorejském trhu má objevit ještě v roce 2019.
  • Prodej tohoto vozu na evropském trhu dosud není jistý.

Otázkou je, jaká bude cena tohoto sériově vyráběného vozu. Bude se srovnávat s kompaktním Stonicem. Ač tedy vůz zatím nemá jméno, vyvolává již řadu otázek. Na jejich odpovědi si budeme muset ještě počkat.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora