Kia představila modernizovanou Optimu

Sedan střední třídy, Kia Optima, udělal díru do světa zejména v USA. Evropští zákazníci jí tolik neholdují. I to je možná důvod představení modernizovaného provedení právě na americkém kontinentu.

Největší designovou změnou je použití nových nárazníků vpředu i vzadu. Přední světla jsou nově vybavena diodami LED pro denní svícení, LEDek se dočkala také světla vzadu. Zde navíc našla místo nová odtoková hrana na víku kufru. 

Uvnitř má místo nový displej o rozměru 4,3 palce na přístrojovém štítu a příplatková osmipalcová obrazovka na středovém panelu. Pro lepší zvuk je v seznamu příplatků uveden také audiosystém od Infiniti s osmi reproduktory. O bezpečnost se nově postará systém hlídání mrtvého úhlu (za příplatek) a zadní parkovací kamera (také za příplatek). 

Mohlo by vás zajímat:  BMW představuje nové BMW G 310 GS: Ještě univerzálnější, bezpečnější a dynamičtější

O pohon se i nadále starají dva zážehové motory. U verzí LX, EX a SX je to 2.4 GDI, i verze SX-T pak přeplňovaný dvoulitr GDI. Oba motory jsou spojeny se šestistupňovým automatem. Verze SX-T také jako jediná nabízí systém Drive Mode Select

Zdroj: Kia