Kia představuje své nejmenší SUV určené pro celé tisíciletí

Kia představila první skice svého nového malého SUV vytvořeného „pro generaci na celé tisíciletí“, který byl navržen jako globální model. Na evropských trzích se ale prodávat nebude. Dosud nepojmenovaný model vzniknul podle konceptu SP Signature, který byl odhalen počátkem tohoto roku, a bude nejmenším SUV, který firma nabízí.

Proč auto pro celé tisíciletí?

I když v České republice ani na jiných evropských trzích nebude tento vůz prodáván, příznivci automobilky Kia naznačují, že toto SUV dává nahlédnout do budoucího designového jazyka firmy, který bude informovat o budoucích verzích SUV Sorento, Sportage a Stonic spolu s nadcházejícími modely Ceed crossover.

Jaký je design nového modelu?

Korejská automobilka se nechala slyšet, že nový model nejmenšího SUV bude mít „moderní a městský design“ s prostorem tradičního SUV v kompaktním balení a dodává, že bude odpovídat „jedinečným preferencím a potřebám generace po celých tisíc let“.

Model, který inspiroval vznik nejmenšího SUV

Koncept SP Signature představoval LED světla integrovaná do nejnovější verze mřížky zvané „tiger nose“ od společnosti Kia a skice nové SUV ukazují, že se tato funkce bude přenášet. Světla budou mít trojrozměrnou světelnou grafiku. Kia naznačila, že nový model bude mít také dlouhou kapotu a ostré body karoserie se zúženým zadním koncem.

Kde můžeme očekávat prodej vozu?

Nový model SUV bude v prodeji:

  • v Evropě bohužel nebude tento vůz dostupný,
  • v Koreji koncem tohoto roku, přičemž budou následovat další oblasti.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora