Kia přichází s novým prvkem výbavy. Bude to elektrická koloběžka

Auto vybíráme nejenom podle designu, motorizace či výkonu, ale také podle výbavy. Zde bude jistě vyčnívat Kia, která se rozhodla k poměrně zajímavému kroku. Do nových modelů bude jako prvek výbavy zařazovat i elektrickou koloběžku.

Koloběžka by měla být součástí všech nových modelů značky Kia. Cílem je nabídnout majitelům vozů mnohem lepší mobilitu na posledních kilometrech jejich cest. Má vyřešit problém s tím, kdy je třeba nechat auto zaparkované na určitém místě a následně pokračovat pěšky, nebo MHD. Díky koloběžce bude přeprava do skutečného cíle cesty mnohem pohodlnější. A hlavně bez námahy.

Koloběžka s dojezdem až 20 kilometrů

Nejde o klasickou koloběžku, ale o její elektrickou verzi. Ta disponuje lithiovou baterií o kapacitě 10,5 Ah, která by měla nabídnout dojezd až 20 kilometrů. Samozřejmě v závislosti na konkrétním terénu, podmínkách a také maximální rychlosti. Tu dokáže elektrická koloběžka Kia vyvinout celkem slušnou, jelikož se na ní lze přepravovat rychlostí až 20 kilometrů v hodině.

Zcela unikátní má být využití rekuperačního brzdění, které dnes známe hlavně z klasických automobilů. U koloběžek se jedná o zajímavou technologickou novinku. A rozhodně ne zbytečnou, jelikož právě díky rekuperaci by se mohl zvýšit dojezd zhruba o 7 procent. Takový má být budoucí vývoj této koloběžky.

Nízká váha a kompaktnost

Jelikož má být koloběžka jakousi součástí výbavy budoucích vozidel Kia, hledělo se při vývoji i na její celkovou kompaktnost. Aby se dala snadno uložit a nepřekážela. Díky skládání prostřednictvím tří čepů zaujme opravdu kompaktními rozměry. Nijak zlá není ani její váha, která činí 7,7 kilogramů. To znamená jak jednoduchý transport, tak i pohodlné uložení zpět do vozu.

Nechybí bohatá výbava

Elektrická koloběžka Kia je také vybavena stylově tvarovanými předními LED světlomety, které doplňují i dvě zadní LED světla, která umožní bezpečnou jízdu i při horších světelných podmínkách. Dále nechybí ani praktický digitální displej, který ukazuje jak aktuální rychlost jízdy, tak ukazuje také stav aktuálního nabití baterie.

Komentáře

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora