Kia přiveze na pražskou náplavku tři premiéry – nejnovější modely Ceed i nový elektromobil EV6

Kia Náplavka2021 Stonic Gtline,,sorentophev 03

Návštěvníci pražské náplavky si budou moci poslední srpnový víkend poprvé v České republice prohlédnout hned tři novinky značky Kia. Automobilka na výstavě ‚Auta na náplavce‘, která se bude konat od 26. do 29. srpna, představí v české premiéře facelift sportovní verze modelu ProCeed GT a kombi varianty Ceed Sportswagon. Veřejnou výstavní předpremiéru v Česku bude mít také nový elektromobil Kia EV6.

„Letos přivezeme na pražskou náplavku nejsilnější flotilu, jakou jsme zde dosud prezentovali, a to jak z hlediska počtu premiér, tak z hlediska počtu modelů a jejich výběru. Naším cílem je ukázat návštěvníkům na vlastní oči nedávnou proměnu naší značky, která bude v dalších letech akcelerovat,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, tisková mluvčí společnosti Kia Czech. Návštěvníci tak vedle sebe uvidí nejen nejnovější vozy Kia, ale i ty, které na český trh teprve v následujících měsících uvedeme.

Mohlo by vás zajímat:  IAA Frankfurt 2013

Kia na náplavce představí celkem 7 modelů. Nejúspěšnější modelovou řadu značky na českém a v posledních letech opět i evropském trhu bude reprezentovat stylový shooting brake ProCeed ve sportovním provedení GT a výkonem 204 k. Po boku se mu představí praktický a elegantní Ceed Sportswagon v designové verzi GT Line, u kterého budou moci návštěvníci obdivovat nejen jeho prostornost a praktické parametry, ale také ovladatelnost motorizace 1,5 T-GDi s výkonem 160 koní. Letos poprvé totiž budou mít návštěvníci možnost testovacích jízd s vybranými modely.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Octavia Combi se u nás poprvé představí v Brně

Technologický pokrok značky Kia bude reprezentovat zcela nový elektromobil EV6, postavený na jedinečné modulární podvozkové platformě E-GMP (Electric – Global Modular Platform), který nabídne dojezd v kombinovaném cyklu WLTP až 528 kilometrů a který lze dobít z 10 na 80 procent kapacity akumulátoru za 18 minut, případně za 5 minut přidat 100 km dojezdu navíc. Návštěvníci si budou moci prohlédnout a zároveň vyzkoušet také elektrický crosssover Kia e-Niro.

Kia na náplavce zároveň představí 4. generaci svého největšího SUV na evropském trhu, modelu Sorento, který je určený až pro 7 cestujících a který bude k vidění ve verzi Plug-In Hybrid. Chybět nebude ani nejpopulárnější SUV značky Kia, model Sportage Black Edition, nebo kompaktní crossover Kia Stonic v designovém provedení GT Line.

Zdroj: TZ Kia
Tomáš Dostál

O Tomáš Dostál

Kontakt na autora: tomas.dostal@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora