Kia se chystá do B-segmentu

Korejská automobilka Kia si postupně zvedá svoji prestiž novými modely, kterými chce konkurovat prémiovým značkám. Ovšem sama uznala, že ji ještě čeká dlouhá cesta k velkým úspěchům. Kia postrádala modely se sportovními ambicemi, a proto na ženevském autosalonu představí dva hot-hatche Pro_cee’d GT a Cee’d GT.

Krom zmíněných dvou modelů se v Ženevě na stánku korejské značky představí také hybridní koncept s označením Provo, který má být předzvěstí nového adepta do B-segmentu. V oficiální tiskové zprávě je uvedeno následující: „Naše malá Kia by se měla v sériové podobě státi jakýmsi dvojčetem Hyundaie Veloster“.

Mohlo by vás zajímat:  Crossover Model Y – Tesla představuje svůj nový vůz

Pod kapotou koncepční studie se nachází přeplňovaný čtyřválcový motor 1.6 T-GDI o výkonu 205 koní (síla přenášena na přední nápravu). K této pohonné jednotce je také připojen 45koňový elektromotor, který pohání zadní kola, což dodává vozu větší výkon v případě potřeby nebo nabízí bezemisní chod motoru na krátké intervaly (např. jízda po městě). S motorem je spjata převodovka DCT se sedmi rychlostními převody.

Nová Kia Provo Hybrid Concept  disponuje skvělými technickými detaily, ale především úchvatným designem. Pokud koncept přejde do sériové výroby v téměř původním provedení, konkurence by se měla mít na pozoru.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota ukáže ve Frankfurtu zajímavý koncept

Zdroj: Kia