Kia se v Soulu prezentovala hned třemi novými SUV. Co předvedla?

Po Ženevě byl dalším místem, na kterém automobilky představily své horké novinky, autosalon v Soulu. Autosalon v jihokorejské metropoli se každoročně specializuje především na modely, které jsou určeny pro asijský trh, ale SUV, která zde představila Kia, by mohly najít své kupce i v Evropě či Spojených státech amerických.

Globální koncept

První představenou novinkou je koncept SP Signature, s jehož sériovou výrobou by Kia chtěla začít ještě v průběhu letošního roku. Tento model je zároveň jedním z těch, u nějž se předpokládá i pozdější celosvětová distribuce. Koncepcí by postupně tento model měl nahradit současný crossover Kia Soul a vůz by měl v sobě kombinovat moderní design s moderní technikou.

Domácí koncept

Druhou ze žhavých novinek, která bude ale s největší pravděpodobností určena pouze pro tamní trh, je sedmimístný crossover Kia Mohave Masterpiece, který se netají inspirací americkou verzí SUV Kia Telluride. Interiér nového modelu je vybaven tou nejmodernější technologií, například úhlopříčka centrálního displeje dosahuje úctyhodných 12.3 palců. Bohužel zatím Kia neuvedla, kdy by se mohl tento nový vůz začít vyrábět.

Výjimečný koncept

Posledním, třetím konceptem je Imagine by Kia, který automobilka světu poprvé představila právě na březnovém autosalonu v Ženevě. Tento jedinečný koncept si dal za cíl v sobě spojit ty nejlepší prvky SUV, sedanu i crossoveru.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora