Kia Soul Red Zone – Speciální edice ve stylu Track’steru!

Nová generace Kie Soul se drží stylu svého předchůdce a tak se jedná o stylové městské vozítko, které je jako stvořené pro tvorbu rozličných speciálních edic. Ta první dostala název Red Zone a svým vzhledem odkazuje na oblíbený koncept Track’ster.

Koncept Kia Track’ster (foto v galerii) se představil v roce 2012 na autosalonu v Chicagu a okamžitě si získal srdce všech návštěvníků. Dlouho se spekulovalo o jeho sériové podobě, ale nakonec automobilka vydala prohlášení, že Track’ster na silnicích neuvidíme. Může za to vysoká poptávka po klasickém Soulu, na jehož základě by byl postaven. Továrny Kie totiž sotva stíhají pokrývat objednávky zákazníků a rozšiřovat linky jen kvůli několika kusům výkonného Track’steru by se nevyplatilo. Jako útěcha se proto nyní představila speciální edice Red Zone.

Mohlo by vás zajímat:  Opel Adam přistižen bez maskování! Opět ...

Edice Soul Red Zone bude postavena na základě verze Plus a stylem exteriéru jasně odkazuje na výše uvedený koncept. Barva karoserie s agresivním body kitem je jasně bílá s detaily v červené barvě, kterou najdeme v masce chladiče, na náraznících a na prazích. Track’ster vzdáleně připomínají také osmnáctipalcová slitinová kola. O pohon vozu se pak stará atmosférický čtyřválec s přímým vstřikováním 2.0 GDI. Ten poskytuje 164 koní a 205Nm proudících k předním kolům skrze šestistupňovou automatickou převodovku.

Nezapomnělo se ani na interiér, kterému vládne černá barva látkových sedaček a palubní desky. Multifunkční volant je potažen kůží, stejně jako kryt kapličky přístrojů. Kontrastně působí červené stehování, které najdeme i na koberečcích. V této barvě jsou dále vyvedeny detaily na palubní desce, včetně výdechů ventilace, reproduktorů a hlavice řadicí páky.  Samozřejmostí je instalace sportovních pedálů.

Mohlo by vás zajímat:  Renault Lutecia Initiale Paris - zbytky pro Japonsko

Vzhledem k tomu, že o edici Red Zone informuje severoamerická odnož značky Kia, a že Soul ještě v České republice není k mání, této stylovky se asi nedočkáme. Produkce je navíc omezena na pouhé 2.000 kusů, ale cena zatím oznámena nebyla.

Zdroj: Kia