Kia Telluride – americká kráska z módní show

Vcelku neobvyklou scénu pro svoji novinku zvolili představitelé značky KIA v Americe. Kia Telluride dostala prostor, místo věhlasného autosalonu, při příležitosti Týdnu módy v New Yorku.

Oslnivých osm míst

Nový model korejské automobilky bude mít své výrobní zázemí v Americe, právě to byl důvod, proč byla místem její premiéry právě tato velkolepá módní show. Jejím výrobním domovem se stane West Point v Georgii. Jedná se o nejluxusnější model automobilky Kia, který zaujme nejen designem, ale také velkorysým prostorem. Vůz je koncipovaný až pro osm osob, skýtá však mnohem mnohem víc po všech stránkách.

Telluride drží s módou krok

Spojení s newyorským týdnem módy není tak úplně nahodilé. Konstruktéři a designéři automobilky předvedli mimořádně nápaditou práci převedenou do sofistikovaných řešení. Interiér je vyšperkován několika druhy vzácného dřeva, které doplňuje kvalitní kůže. Zvenku taky nenechá chladným žádného milovníka stylu. Nechybí četné doplňky karoserie, zavazadla na střeše s žebříkem pro snadnější přístup, ale zejména sání motoru vyvedené nahoru. A nakonec je tady i mnohem prozaičtější důvod, proč tvůrci z korejské automobilky zvolili právě Týden módy – Brandon Maxwell, jehož kolekcí, ve stylu oblečení z Texasu, se údajně inspirovali.

Evropa v nedohlednu

Oficiální představení navzdory velkolepému uvedení bude mít Kia Telluride samozřejmě v Detroitu. Musí si na to ale ještě rok počkat. Otazník visí nad tím, zda se tento zdařilý výtvor stane dostupným i pro evropské zákazníky.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Autem na dovolenou? 10 věcí, které je třeba udělat – část 1