Kia ukázala Optimu GT

Se sportovními deriváty běžných modelů Kia dlouhou dobu koketovala, ale nikdy je neuvedla do sériové výroby. Odhodlala se až se Cee’dem GT, který jí rozhodně ostudu neudělal. Možná i proto se na jaře představila řada GT Line, aktuálně zahrnující vedle žilinského kompaktu také SUV Sportage. No a pak tu mám druhé plnohodnotné GT – sedan Optima.

Vzhled je na sportovní provedení takový nenápadný, zvlášť v tmavě modré barvě. Při přímém porovnání s klasickou Optimou je tu prakticky pouze přepracovaný přední nárazník, decentní zadní spoiler, difuzor se dvěma koncovkami výfuku a 18palcová kola s pneumatikami 235/45. Uvnitř podle tiskové zprávy poznáme, že jde o sportovní model, bližší informace o výbavě nicméně chybí.

Mohlo by vás zajímat:  Kia Pro_ceed GT - první teaser je venku!

O to více se ale Jihokorejci rozpovídali o technice, odlišující sedan, aspirující na přezdívku nenápadný zabiják, od zbytku nabídky. Pod kapotou je přeplňovaný zážehový dvoulitr T-GDI o výkonu 245 koní při 6000 ot./min s točivým momentem 353 Nm mezi 1350 – 4000 ot./min. Přední kola pohání šestistupňový automat, s nímž se Optima GT rozpohybuje na 240 km/h a stokilometrovou hranici pokoří za 7,4 sekundy. Průměrná spotřeba je 8,2 l/100 km.

Podvozek byl pro účely sportovní verze odladěn a disponuje elektronicky řízeným odpružením, ovládající každé kolo zvlášť. Mimo to byl upraven posilovač řízení a k zastavení slouží větší brzdové kotouče.

Mohlo by vás zajímat:  Nový aktivní systém pro udržování rychlosti BMW Motorrad

Důležitý je fakt, že Kia Optimu GT do výroby pustí, přičemž prodeje se rozběhnou někdy v průběhu příštího roku.

Zdroj: Kia