Kia urychluje postup diverzifikace služeb mobility

1 Kia Diverzifikace Služeb Mobility 63 2020

Společnost Kia Motors Corporation oznámila svůj plán rozšířit v celosvětovém měřítku partnerskou spolupráci s firmami poskytujícími služby mobility s cílem naplňovat různorodé potřeby zákazníků po celém světě. Prezident a generální ředitel KIA Ho Sung Song během své návštěvy v korejském závodu Sohari, kde se vyrábí modely Rio, Stonic a Stinger prodávané na ČR trhu, představil globální strategii společnosti v oblasti mobility.

 „Kia se snaží poskytovat produkty přizpůsobené uživatelům, jakož i různorodé služby mobility vycházející z dlouhodobých zkušeností s výrobou automobilů,“ uvedl prezident Song. „Kia v rámci naplňování své strategie ‚Plán S‘ ještě rozšíří svoji spolupráci s globálními partnery, aby byla schopna nabízet specifické služby mobility podle potřeb příslušných regionů.“

 Kia Motors letos v lednu zveřejnila svoji dlouhodobou strategii ‚Plán S‘, která konkretizuje oblasti diverzifikace služeb mobility této značky ve strategických regionech po celém světě.

Mohlo by vás zajímat:  Nafta natankovaná do zásoby může být problém. Chybné skladování z ní dělá nepoužitelnou tekutinu

 Na domácím korejském trhu KIA posílí svůj program pronájmu vozidel ‚Kia Flex‘ s rozšířením flotily na 200 automobilů. Modelová řada zahrnuje nový Carnival s plánem brzkého uvedení na korejský trh, resp. nový model elektromobilu, který bude doplněn o něco později.

 V Evropě bude KIA spolupracovat s globálními partnery s cílem poskytovat služby mobility uzpůsobené potřebám tohoto regionu. V roce 2018 zde KIA společně se španělskou energetickou firmou Repsol založila službu sdílení automobilů s názvem ‚WiBLE‘. Prostřednictvím WiBLE si uživatelé mohou v tzv. ‚volně plynoucím režimu‘ pronajímat vozidla na určených místech a opět je vracet. Jeden z předních poskytovatelů služby sdílení automobilů ve Španělsku tak v současnosti provozuje na 500 plug-in hybridů Niro. V návaznosti na uvedenou platformu KIA plánuje do budoucna poskytovat řešení mobility s více režimy dopravy*.

Mohlo by vás zajímat:  Koupit v současné době elektromobil se nevyplatí. Za pár let se ukáže jako nejhorší investice

 KIA ještě v letošním roce představí v Itálii a Rusku služby mobility poskytované prostřednictvím prodejců. Jedná se o novou službu umožňující prodejcům pronajímat vlastní vozidla na libovolnou dobu, od jediného dne až po celý rok. Uvedenou službu pak KIA postupně rozšíří v celosvětovém měřítku.

 V Severní Americe urychlí KIA své aktivity na poli elektrifikace, a ještě rozšíří spolupráci s partnery poskytujícími služby mobility. V loňském roce KIA dodala 200 elektromobilů Niro poskytovateli služeb mobility Lyft a letos pak 44 hybridních vozů Niro firmě MoceanLab, dceřiné společnosti HMG zaměřené na služby mobility.

 Vloni založená firma MoceanLab poskytuje služby mobility v Los Angeles a má v plánu své služby rozšířit na autonomní sdílení jízd, kyvadlovou dopravu, služby dopravy ‚ve více režimech‘ a služby osobní mobility. MoceanLab provozuje flotilu 100 vozidel ve ‚volně plynoucím‘ režimu pronájmu, včetně nových hybridních vozů Niro HEV. KIA plánuje vyvíjet nové produkty uzpůsobené tak, aby bylo možné vylepšovat služby mobility na základě dat získaných prostřednictvím vozů nasazených do služeb MoceanLab.

Mohlo by vás zajímat:  Vůz s automatem umí víc, než mnozí tuší. Některé vychytávky neznají ani jejich majitelé

 KIA se též připravuje na změny v oblasti služeb mobility na rozvojových trzích. Automobilka se dohodla na partnerské spolupráci např. s firmou Ola, největším poskytovatelem služeb placené spolujízdy v Indii; dále indickým poskytovatelem služeb sdílení automobilů Revv; a firmou Grab, která je největším poskytovatelem služeb placené spolujízdy v jihovýchodní Asii.

 Značka KIA si od této partnerské spolupráce slibuje, že lépe porozumí potřebám mobility zákazníků a využije tyto poznatky při vývoji budoucích vozidel.

Zdroj: TZ Kia
Tomáš Dostál

O Tomáš Dostál

Kontakt na autora: tomas.dostal@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora