Kia zahájila výrobu modelu pro_cee’d

Kia cee’d odstartovala v roce 2007 novou éru korejské automobilky v Evropě. Pro Kia Motors tak představuje klíčový model ve výrobním portfoliu. V pátek 15. února byla slavnostně spuštěna výroba nové generace jeho třídveřové verze. Celkem se od roku 2007 vyrobilo v žilinském závodě Kia již více než 76 000 kusů tohoto třídveřového hatchbacku. 

Nový pro_cee’d nabízí zájemcům stejný výběr motorů a převodovek jako pětidveřový cee´d či kombi cee´d SW. Je dostupný s dvěma zážehovými a dvěma vznětovými motory s rozpětím výkonů 90 až 135 koní. Motory mohou být spojeny jak s šestistupňovou manuální, tak automatickou převodovkou se stejným počtem rychlostních stupňů.

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot upravil RCZ R na výkon 300 koní

Ačkoli má nový pro_cee’d celkovou délku (4 310 mm), šířku (1 780 mm) i rozvor (2 650 mm) stejný jako pětidveřový model, jeho transformace na sportovnější, třídveřovou karoserii s sebou přinesla výrazné designové změny. Aby se nový pro_cee’d ještě více odlišil od svých sourozenců, je k dispozici ve dvou zcela nových barvách karosérie.

Nezapomnělo se však ani na ostré verze. Závod poblíž slovenské Žiliny se totiž aktuálně připravuje na výrobu vůbec prvního vysokovýkonného modelu Kia cee´d GT. Zahájení produkce je plánováno na polovinu května 2013. Vůz bude vyráběn v třídveřové i pětidveřové verzi. Pod kapotou se objeví benzinový turbomotor 1,6 T-GDI o maximálním výkonu 204 koní.

Mohlo by vás zajímat:  Subaru zvažuje přesun do mainstreamu!?

Zdroj, fotografie: Kia