Klasika od Volkswagenu – nový Golf přijde na trh v únoru

Již osmá generace vozu Volkswagen Golf má podle předběžných zpráv vyjít v únoru, a to i přes problémy, které její vývoj provází. Volkswagen Golf je nejprodávanějším modelem této značky, a tak se automobilka velice snaží o jejich odstranění. Problémy se konkrétně týkají softwaru, aktivně se na nich ale pracuje. Takže termín vstupu na trh je neohrožený a automobilka potvrzuje, že to bude již v únoru.

Novinky u Volkswagenu

Automobilka je v současné době zaměstnána dvěma klíčovými projekty:

  • elektrický hatchback ID,
  • osmá generace Golfu.

Elektrický hatchback ID má být prvním zástupcem elektrické řady. Automobilka si od tohoto vozu slibuje opravdu hodně – má být podobně revolučním vozem, jako byl kdysi VW Brouk.

VW Golf osmé generace

Osmá generace Golfu se má pyšnit nejnovější technikou. S tou je spojený i software. A právě tady spočívá problém. Samotná automobilka přiznala, že se jí nedaří tento software dostatečně vyvinout. To sice odsunulo premiéru vozu – VW Golf se měl představit již na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Na podzim, kdy se tento autosalon koná, se ale premiéra nestihne. Automobilka se rozhodla premiéru vozu odsunout o pár týdnu později – na speciální akci. Zahájení prodejte tak je také odsunuto – namísto toho, aby se začalo prodávat na konci roku, bude zahájení prodeje odsunuto až na únor.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  BMW M135i uloveno na ulici!