Klimatizaci až jako poslední. Auto v létě nejlépe vychladí jednoduchý trik

Slunečné počasí je skvělé, pokud se plánujete opalovat u bazénu. Pokud ale musíte někam jet autem, je to noční můra. Přijít k vozu a sednout do něho je v horkých dnech doslova utrpení. Auto je rozpálené a teploty uvnitř jsou nesnesitelné. Jak horké auto vychladit? Klimatizace rozhodně není to, co aktivovat jako první.

K vozu s předstihem

V létě není namístě vyrážet na poslední chvíli. Je ideální mít nějakou časovou rezervu, kterou využijete k tomu, že auto vychladíte. Jako první stačí jednoduchá věc. Auto odemkněte a dále otevřete všechny dveře. Zajistíte tak, že se interiérem auta prožene průvan, který vyžene horký vzduch a během chvíle interiér trochu vychladí. Po pár minutách větrání by už v autě mělo být snesitelněji.

Rychle nastartovat

Jakmile je v autě snesitelněji, rychle zavřete dveře, nasedněte do něho a startujte. Čím dříve toto všechno uděláte, tím pro vás lépe. V tuto chvíli, když je motor nastartovaný, můžete využít elektroniku vozu k tomu, abyste stáhli okénka. Ta vám pomohou stále udržovat průvan, aby se vzduch v autě na slunci znovu výrazně neohřál.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete vyrazit

Auto nastartované, okénka stažená. To znamená jediné – můžete vyrazit. V tuto chvíli je zbytečné jakkoliv nastavovat klimatizaci, důležitá je úplně jiná věc. S autem je třeba vyrazit. Jakmile se rozjedete, dojde k mnohem lepšímu větrání interiéru. A čím větší rychlost, tím pro ochlazení interiéru lépe. Aerodynamický hluk může být sice nepříjemný, ale z hlediska teploty ideální postup.

Až nyní klimatizaci

Jakmile jedeme, je ten pravý okamžik na to, aby se nastavila klimatizace. V prvním okamžiku ideálně na nižší teplotu a vnitřní okruh cirkulace vzduchu. Následně už se zavřou okénka a během chvíle bude ve voze optimální teplota pro cestování i na dlouhé trasy. Poté stačí nastavit teplotu na vyhovující, změnit vnitřní cirkulaci na klasické venkovní nasávání vzduchu a pokračovat v jízdě.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Cool-a-Hot-Car-as-Quickly-as-Possible